A brit kulturális miniszter egy november végi interjúban azt mondta, hogy a sorozat készítőinek egyértelművé kellene tenniük, hogy a széria csupán fikció.
Aggódom, hogy egy nemzedéknyi néző, aki még nem élt az események idején, összetévesztheti a fikciót a valósággal
– mondta Oliver Dowden a Daily Mail című konzervatív lapnak adott interjújában.
Nem látják szükségesnek a külön jelzést
A Netflix nem teljesíti a kérést. “A Koronát drámaként mutatjuk be a kezdetektől, és megbízunk abban, hogy előfizetőink értik, fikcióról van szó, ami nagy mértékben történelmi tényeken alapul. Ezért nem tervezzük és nem látjuk szükségét, hogy külön jelezzük a fikció tényét” – írták a Deadline-nak.
A BBC 25 év után ismét vizsgálatot indít a Diana-interjú ügyében
A BBC-től örökre eltanácsolt grafikus úgy érzi, hogy a csatorna és a riporter rászedte.
Kapcsolódó cikk
Az Egyesült Királyságban nagy sajtóvisszhangja volt a sorozat negyedik évadának, amely Károly herceg és Diana hercegnő viharos kapcsolatának a történetét dolgozza fel.
Dickie Arbiter, II. Erzsébet királynő volt sajtótitkára szerint a sorozat “a végletekig feszíti a művészi szabadság határait”.
A streamingszolgáltató, mint beszámoltunk ma róla, a Szexoktatás és az A korona sorozatai az Egyesült Királyságban igen nagy népszerűségnek örvend. Emiatt a kétszeresét – 1 milliárd dollár – akarja költeni jövőre ebben a régióban. Sajtóinformációk szerint 50 új produkció valósulhat meg ebből az összegből.