Szellemkeringő és csodatevő rab: A 10 legjobb Stephen King-adaptáció
A Stephen King-adaptációkról általában mindenkinek két dolog jut eszébe: tengernyi van belőlük és igen kevés a jó minőségű.
A Stephen King-adaptációkról általában mindenkinek két dolog jut eszébe: tengernyi van belőlük és igen kevés a jó minőségű.
A Monos egy meg nem nevezett ország ködbe vesző bércei között játszódik. Latin-amerikai fiatalok tartanak fogva egy Doktornőként emlegetett amerikai foglyot. Olykor meglátogatja őket színizom törpe növésű felettesük, aki a Szervezetet képviseli. Ilyen nyitányra érdemes lapot húzni.
A holtak nem halnak meg, Jim Jarmusch új filmje, olyan világba vezet, ahol a politikai vezetők szerint nem érdemes hinni a tudósoknak. Azonban előmásznak az élőhalottak, és Adam Driver meg Bill Murray feladata, hogy rendet vágjon köztük. Szó szerint.
Bong Joon-hon filmje, az Élősködők elmossa a zsáner- és a szerzői művészfilmek közötti határt. Leginkább úgy érdemes rá beülni, hogy a sztoriról minél kevesebbet tudsz.
Az Ad Astra – Út a csillagokba című film summázata: az űrben senki se törődik azzal, ha az egyedüllét és a belvízként feltörő önvád szétszaggatja a pszichéd. Roy McBride – Brad Pitt érzékeny megformálásában – bolygóközi útja során nemcsak a családdal mostohán bánó apja nyomába ered.
A neonfény hevítette utcák és rongyosra koptatott VHS-szalagok szerelmesei figyelmébe ajánlunk egy különleges alkotót. Com Truise a synthwave egyik legeredetibb képviselője.
Tízezrek életét mentette meg Carl Lutz Budapesten, idehaza mégis alig ismerik.
A már hagyománynak számító ContextUsban verspályázatot harmadik alkalommal is meghirdeti lapunk.
Így próbálgathatja az érzelmeit egy öntudatára ébredő szoftver. Hideg ráció keveredik szentimentális, nyugodt futamokkal. Meghallgattuk Gesaffelstein új lemezét, a Hyperiont.
Lángoló templomok, rajongók közé hajigált disznófejek, halálesetek sora. A norvég black metal korai története régóta filmre kívánkozott. A hazai mozikba is megérkezett a Lords of Chaos – Sötétség gyermekei, ami ezt dolgozza fel.
Kínai steampunk megalopoliszokban osonó rókatündérek, apokalipszis után turistáskodó robotok, Afganisztánban harcoló vérfarkasok. Ezek mind külön történetek egy új, mindig más animációs stílussal és hangnemmel készülő antológiasorozatban.
Érkezik hamarosan Nicolas Cage-dzsel egy Lovecraft-adaptáció. Az írói életmű megfilmesítését körbelengő messiásváró hangulat cseppet sem indokolatlan! Eddig még nem készült jó szívvel ajánlható alkotás a kozmikus horror mesterének elbeszéléseiből.
Az Így neveld a sárkányodat opus harmadik része ahol kell, kalandos, ahol pedig a történet igényli, a saját keretein belül tud megható lenni. És ami a legfontosabb, egy percig sem érződik feleslegesnek vagy épp erőltetettnek.
1999-ben jelent meg Mike Judge később kultikussá váló vígjátéka, ami jó arányérzékkel állította pellengérre a céges lét fonákságait. A film több szempontból ma is aktuális. Na, és nem kevés érdekesség kapcsolódik hozzá.
A Zöld könyv a felvetett problémát vagy túl könnyen vagy semmilyen szinten nem oldja meg. Ismerős alapanyagokból, biztos talapzatra épült. A végén visszakérdez, hogy kellemes élmény volt-e. A baj nem ezzel van.
Vas Máté Ellenhatás című versével érdemelte ki a harmadik helyezettnek járó díjat a ContextUs verspályázatán.