Gépüzem iroda, Montgomery – Alabama, 2012
Aki végigutazik az Egyesült Államok mellékútjain, különösen a keleti part mentén fekvő államokban, az több hasonló, lakatlan, omladozó útszéli emléket találhat.
A kereskedelmi korszak patinás túlélői Steve Gross és Susan Daley számára izgalmas témát szolgáltattak. Az In Search of the Vernacular (A köznyelv keresésében) című fotókönyv 2021. április 28-án jelenik meg – írja a The Guardian.
Növényekkel benőtt templom – Preston Hollow, New York, 2018
A fotósorozat egy párhuzamos, szinte posztapokaliptikus univerzumot mutat be a nézőnek, ahol az emberek már kihaltak, a természet pedig visszavette az irányítást.
Szárnyas-tetős lak – Florence megye, Dél-Karolina, 2015
Ezek a régi épületek személyes és meghitt hangulatot árasztanak, izgalmas formáikkal pedig szinte szobrászati remekműveknek számítanak.
Zsindelyes, kétszárnyú ház – Fulton, New York, 2016
Ezeket a mára rozoga, omladozó épületeket a praktikusságot előtérbe helyezve tervezték, de a kreatív fantázia is fontos szerepet kapott.
Először templom, később szerelőbolt – Shew Hollow, New York, 2014
Az első autók korában az amerikai vidéken sorra jelentek meg az útmenti állomások, ahol a rohanó emberek bekaphattak pár falatot vagy megtankolhattak.
Zsindelyes, kétszárnyú ház – Fulton, New York, 2016
Ezek a mellékutak nem olyan egyenesek, mint az autópályák. Kis falvakban kanyarognak, így sokan elkerülik őket, hiszen lassabban lehet rajtuk közlekedni. Akik azonban nem vállalják be ezt a kis kitérőt, izgalmas látványtól fosztják meg magukat.