Ruttkai Éva titkáról rántotta le a leplet a híres magyar fotós
Munka közben jött rá a titokra.
A ’70-es évek reklámjaiban vékony fehér nők pózoltak a szexista szlogenek mellett, kék szemfestékben és erős pirosítóban tündökölve. Ezeket a reklámokat helyezte új kontextusba Julia Comita fotográfus és Brenna Drury sminkes azáltal, hogy különböző bőrszínű és identitású modelleket helyezett reflektorfénybe a queertől a transzneműn át a nem binárisig. Az 1970-es évek stílusában készült fotókon szereplő modellek sugárzóan mosolyognak a kort idéző sminkben, a mellettük felbukkanó szlogenek viszont napjaink jelenségeire reflektálnak.
A projekt célja hogy megváltoztassák az elavult szépségideált. Bemutatja, milyen messzire jutottunk az elmúlt 50 évben, és még milyen hosszú út áll előttünk. Szeretnék, ha a szépségipar felismerjé, felelősséget kell vállalniuk azért, amit reklámjaikkal közvetítenek.
„A cél az volt, hogy a képek autentikusak legyenek, de ne szokványosak. Ha egyféle szépségideált mutatsz az embereknek, annak rengeteg emberre lesz negatív hatása.” - vallja Julia Comita
A Fülöp-szigetekről származó Maria Rivera pózol egy szivárványos szemfesték palettával, ragyogó mosollyal. Azt mondta, hogy gyermekként mindig is szeretett volna a szépségiparban dolgozni.
Rivera mindig is hitt a fajtól, nemtől, bőrszíntől és ruhamérettől független elfogadásban, hiszen a szépség univerzális, mindenki gyönyörű a maga módján. Véleménye szerint a legnagyobb baj a tessék-lássék megmozdulásokkal van. Júniusban, a Pride hónapjában például minden márka transz nemű modelleket kér fel, hogy mutassák a diverzitásukat, de máskor eszükbe sem jut az ilyesmi.
Comita és Drury azt szerette volna elérni a projekttel, hogy a modelleket ne csak lássák, hallják is. A projekthez kapcsolódó honlapjukon interjúk is olvashatóak, melyekben a kampányban szereplő modellek elmondják véleményüket a múltról, jelenről és a potenciális jövőről.
Az alkotópáros különböző modellügynökségeket keresett fel, hogy változatos megjelenésű és hátterű szereplőket találjanak a projekthez. Így került a képbe Tracy „Africa” Norman is, aki az 1970-es években transznemű modellként dolgozott már a Calirollal, az Avonnal és a Balenciagaval, de titkolnia kellett másságát. Ő először 2015-ben állt nyilvánosság elé a történetével, és mesélte el, hogyan lett belőle az első fekete bőrű transznemű modell, és hogy milyen nehéz volt az élete a ’70-es években.
Kaguya azt szeretné, ha a szépségipar befogadóbb lenne a ruhaméret és származás tekintetében.
Ezek a fotók jelképezik az összes fiatal transznemű álmát a választás szabadságáról és arról, hogy ítélkezés nélkül, úgy élhessék az életüket, hogy nem nehezedik rájuk társadalmi nyomás. Comita terve, hogy a jövőben kiterjessze a projektet, és hogy kiállítást szervezhessen a munkáiból.
Munka közben jött rá a titokra.
Sokszínű fotókollekcióval mutatják be Szeged múltját.
A legjobb munkákból kiállítás és évkönyv és készül.
Alexander McQueen-ruhákat visel.
Elképesztő dolgok, helyek vannak a világunkban. Ezekről szóló fotósorozatot szedtünk össze nektek.
Az ingyenesen látogatható felületen ’56-os katonák adatai is fellelhetők.
Viccesek és aranyosak egyszerre ezek az alvó kutyák.
Az empátiára való hajlom tesztelése fotókon keresztül.
Te lőttél már hasonló fotót?
Dima Gilitukha délről észak felé bejárta az egész országot.
Hány fényképről tudod megállapítani, hogy mit ábrázolhat?
Talán az egyik utolsó fényképes tudósítás Afganisztán békés napjairól.
Az állatok és a fotósok együttműködésében most sem kell csalódnunk.
Ezek a fotók is versenyben vannak az első helyezésért.
Ennyit számít a nézőpont.
Kifejlődött példányként nem ezek a kedvenc állataink.
Egy újabb állatfotós Instagram-oldal, amelyet ajánlunk az aranyos-vicces oldalak rajongóinak.
Gyönyörű, de szívfacsaró látvány.
Kóbor állatok és fedél nélküli emberek szimbiózisa.
Több mint félmillióan követik a Redditen az angol nyelvű nosztalgikus fotós oldalt.
Néha cuki, néha félelmetes az eredmény.
A francia grafikus vintage hangulatú színekkel operál.
Vigyázzunk a Föld természeti csodáira!
A szakmai műhely a párbeszéd fontosságára helyezi a hangsúlyt a különböző nemzedékek és műfajok között.
Bozóky Dezső 1908-ban járt a Koreai Császárságban.
A Szigetbecsén megélt természetközelség egész pályafutása alatt nagy hatással volt a fotóművészre.
Aközel 60 fotóból álló képkiállítás alapját az a multimédiás sorozat adja, amely a falusi futballélet különböző arcait próbálta bemutatni.
“Nemcsak a kiállítás, maga a Nemzeti Gyászpark is figyelmeztető jel számunkra, és a mi feladatunk, hogy azok számára is az legyen, akiknek 1989 nem volt az életük része, és már csak a történelem egy jelentős pillanataként tanulnak róla.”
Attól tartanak, hogy kultúrájuk és hazájuk múltjának egy része veszhet el, ha nem képes az állam megőrizni neves fotóművészeik életművét.
Schild Tamás, Szilágyi Sándor és E. Csorba Csilla tárlatvezetést tartanak a kiállításban a helyszínen, de online is követhető az esemény.
Máté Bence világhírű természetfotós több mint száz felvételéből a KÉSZ Csoport rendezett szabadtéri kiállítást, amely péntektől június 30-ig látható.
A legsikeresebb asztrofotósok sok időt, energiát fordítanak a fényképezésre, műszaki ismeretekkel rendelkeznek, ismerik a csillagászati képrögzítés eszközeinek működését.
A szürreál és absztrakt két egyértelműen nem összehasonítható, de mégis (egy tárlat erejéig biztosan) rokonítható művészeti irányzat.
A PTE fotópályázatára olyan képekkel lehetett nevezni, ami a járvány pozitívumait mutatja be.
Több újítást bevezettek az idei Oscar-díj átadón.
A fotósorozat Mór Szent Benedek és a földközi-tenger felől érkező bevándorlók között von párhuzamot.