A kapitalizmus aranykora
Hollywood aranykoraként is emlegetik a Krueger által megörökített időszakot, és nem véletlenül nevezik így. Az 1970-es években az Egyesült Államokban az egy főre jutó reáljövedelem 2,25 százalékkal nőtt évente, és a jólét demokratizálódott azzal, hogy egyre több amerikai lépett be a középosztályba. Valójában egy új dolgozó középosztály jött létre, így a kékgalléros munkavállalók élvezhették a háztulajdon előnyeit, a bérek emelkedése pedig lehetővé tette számukra, hogy háztartási gépeket és új autókat is vásároljanak, illetve megengedhették magunknak a nyaralást. A gazdasági fellendülés az amerikai polgárok mindennapjaira is hatással volt. Ezt az izgalmas változásokkal teli, felhőtlen időszakot örökítette meg fotóin Krueger.
Flying majorette (Repülő mazsorett), 1977
1961-ben Walt és Roy Disney irányítása alatt egyesült a Chouinard és a Los Angeles-i Zenei Konzervatórium. Így alakult meg a Kaliforniai Művészeti Intézet, avagy a CalArts. Említésre méltó öregdiákjai: Ed Ruscha, Larry Bell, Robert Irwin, Edith Head, Millard Sheets, Joe Goode és Allen Ruppersberg.
Halloween party (Halloween party), 1980
A most 70-es éveiben járó Krueger így tekint vissza az 1980-as évekre: „Nem hiszem, hogy a világ valaha is olyan jó lesz, mint amilyen akkor nekünk volt. Tényleg azt hiszem, hogy akkor éltük az aranykort.”
A Krueger munkáit bemutató City of Angels, 1971-1980 című kiállítás A Los Angeles-i Joseph Bellows Galériában tekinthető meg március 19-ig.