Ruttkai Éva titkáról rántotta le a leplet a híres magyar fotós
Munka közben jött rá a titokra.
Idén 245 fotográfus 2305 pályaművet küldött be az egyedi kép és sorozat kategóriákban, összesen 5810 képpel – mondták el a pályázat szerdai budapesti sajtótájékoztatóján Bánkuti András és Szigeti Tamás szervezők az MTI szerint.
Mint közölték, a negyvenéves jubileum tiszteletére idén két kiállítás is nyílik: a 40. Magyar Sajtófotó Kiállításnak a Robert Capa Kortárs Fotográfiai Központ ad otthont, a pályázat eddigi négy évtizedes történetét felidéző tárlat pedig szabadtéren lesz látható.
Kapcsolódó cikk
Hajdú D. anyaga a romániai Nagybánya nyomortelepein elő cigányok életét mutatja be.
A nemzetközi zsűri tagjai idén Szlukovényi Tamás, Donald Weber, Joao Silva, Lois Lammerhuber és Révész Tamás voltak; Lois Lammerhubert betegsége miatt az utolsó fordulóban Szigeti Tamás helyettesítette.
A Hír-, eseményfotó kategóriát Móricz-Sabján Simon (Világgazdaság) nyerte, csakúgy, mint a Képriport kategóriát, valamint a legjobb hírképért odaítélt Escher Károly-díjat és a legjobb kollekcióért járó Munkácsi Márton-díjat.
A Mindennapi élet (egyedi) kategória első helyén Hullan Zsuzsa (Vígszínház) végzett, a Mindennapi élet (sorozat) kategóriában pedig Bődey János (Telex) munkáját ítélte a zsűri a legjobbnak.
Kerekes M. István (szabadfoglalkozású) kapta az Emberábrázolás-portré (egyedi) kategória első díját, míg az Emberábrázolás-portré (sorozat) kategóriát Becze Anita (szabadfoglalkozású) nyerte.
A Művészet (egyedi) kategória legjobbja Oláh Tamás (szabadfoglalkozású) fotója lett, a Művészet (sorozat) kategóriában pedig Fekete István (szabadfoglalkozású) munkáját sorolták az első helyre.
A Sport (egyedi) kategória élén Barbara Gabriella (szabadfoglalkozású) végzett, míg a Sport (sorozat) legjobb pályázatát Béres Márton (Népszava) küldte be.
Szabó Géza Attila (B.Y. Ecoline Kft.) kapta a Természet és tudomány (egyedi) kategória első díját, a Természet és tudomány (sorozat) kategóriában pedig Radisics Milán (szabadfoglalkozású) érdemelte ki az első helyet.
A fenntarthatósági különdíjjal Kállai Márton (Szabad Föld/Mediaworks) pályázatát ismerte el a zsűri, a 30 év alatti, legjobb teljesítményt nyújtó fotóriporternek járó Szalay Zoltán-díjat Erdős Dénes (Népszava) kapta meg, a megyékben dolgozó, legjobb teljesítményt nyújtó fotóriporter pedig Röhrig Dániel (Adathir.hu) lett idén.
A Társadalomábrázolás, dokumentarista fotográfia (egyedi) kategória első díjával Zagyi Tibort (Népszava) tüntették ki, míg a Társadalomábrázolás, dokumentarista fotográfia (sorozat) kategória győztese Lex Mihály (Lex Antikvitás Kft.) lett.
A pályázat két nagydíjának nyerteseit április 12-én hozzák nyilvánosságra, a 40. Magyar Sajtófotó megnyitóján.
A MÚOSZ pályázatának idei nyerteseinek munkáit ezen a linken lehet megnézni.
Kapcsolódó cikk
Hatezer kép közül választotta ki a zsűri a 37. Magyar Sajtófotó Pályázat legjobb képeit. Nézd meg nálunk néhányat közülük!
Munka közben jött rá a titokra.
Sokszínű fotókollekcióval mutatják be Szeged múltját.
Alexander McQueen-ruhákat visel.
Elképesztő dolgok, helyek vannak a világunkban. Ezekről szóló fotósorozatot szedtünk össze nektek.
Az ingyenesen látogatható felületen ’56-os katonák adatai is fellelhetők.
Viccesek és aranyosak egyszerre ezek az alvó kutyák.
Az empátiára való hajlom tesztelése fotókon keresztül.
Te lőttél már hasonló fotót?
Dima Gilitukha délről észak felé bejárta az egész országot.
Hány fényképről tudod megállapítani, hogy mit ábrázolhat?
Talán az egyik utolsó fényképes tudósítás Afganisztán békés napjairól.
Az állatok és a fotósok együttműködésében most sem kell csalódnunk.
Ezek a fotók is versenyben vannak az első helyezésért.
Ennyit számít a nézőpont.
Kifejlődött példányként nem ezek a kedvenc állataink.
Egy újabb állatfotós Instagram-oldal, amelyet ajánlunk az aranyos-vicces oldalak rajongóinak.
Gyönyörű, de szívfacsaró látvány.
Kóbor állatok és fedél nélküli emberek szimbiózisa.
Több mint félmillióan követik a Redditen az angol nyelvű nosztalgikus fotós oldalt.
Néha cuki, néha félelmetes az eredmény.
A francia grafikus vintage hangulatú színekkel operál.
Vigyázzunk a Föld természeti csodáira!
A szakmai műhely a párbeszéd fontosságára helyezi a hangsúlyt a különböző nemzedékek és műfajok között.
Bozóky Dezső 1908-ban járt a Koreai Császárságban.
A Szigetbecsén megélt természetközelség egész pályafutása alatt nagy hatással volt a fotóművészre.
Aközel 60 fotóból álló képkiállítás alapját az a multimédiás sorozat adja, amely a falusi futballélet különböző arcait próbálta bemutatni.
“Nemcsak a kiállítás, maga a Nemzeti Gyászpark is figyelmeztető jel számunkra, és a mi feladatunk, hogy azok számára is az legyen, akiknek 1989 nem volt az életük része, és már csak a történelem egy jelentős pillanataként tanulnak róla.”
Attól tartanak, hogy kultúrájuk és hazájuk múltjának egy része veszhet el, ha nem képes az állam megőrizni neves fotóművészeik életművét.
Schild Tamás, Szilágyi Sándor és E. Csorba Csilla tárlatvezetést tartanak a kiállításban a helyszínen, de online is követhető az esemény.
Máté Bence világhírű természetfotós több mint száz felvételéből a KÉSZ Csoport rendezett szabadtéri kiállítást, amely péntektől június 30-ig látható.
A legsikeresebb asztrofotósok sok időt, energiát fordítanak a fényképezésre, műszaki ismeretekkel rendelkeznek, ismerik a csillagászati képrögzítés eszközeinek működését.
A szürreál és absztrakt két egyértelműen nem összehasonítható, de mégis (egy tárlat erejéig biztosan) rokonítható művészeti irányzat.
A PTE fotópályázatára olyan képekkel lehetett nevezni, ami a járvány pozitívumait mutatja be.
Több újítást bevezettek az idei Oscar-díj átadón.
A fotósorozat Mór Szent Benedek és a földközi-tenger felől érkező bevándorlók között von párhuzamot.
Drogtúladagolás miatt súlyos állapotban került kórházba.