Vajon mit szól ehhez David Fincher?
Az már biztos, hogy ötlet szintjén az alkotókban is felmerült, hogy a Mark Zuckerberg-sztorit folytatni kellene a nagyvásznon. Ezúttal pedig Aaron Sorkin, a több Oscar-díjat is kiérdemelt film forgatókönyvírója egy podcastadásban beszélt arról, hogy ő nagyon szívesen megírná a The Social Network – A közösségi háló második részének is a forgatókönyvét, írja az Independent.
Mindezt feltételhez köti, mégpedig azt szeretné, ha az előző részhez hasonlóan, ugyancsak David Fincher rendezné.
Látni akarom [a második részt]. Az emberek még mindig beszélnek a Facebook sötét oldaláról, amit mi térképeztünk fel
– mondta Sorkin az adásban.
Megölik a demokráciát Zuckerbergék
Sorkin megemlíti Roger McNamee-t is, aki a Facebook kezdeti befektetője volt. Mint ismert, McNamee írt egy könyvet Zucked! címen a céggel szembeni aggodalmairól.
Mint mondta Sorkin, Sheryl Sandberg, a közösségi média platform ügyvezető-igazgatója és Zuckerberg, úgy tűnik, közönyösen állnak ahhoz, hogy megoldják a felület égető problémáit. Mindez McNamee cégen belüli karrierjének végéhez vezetett. Egy szenátusi alagsor biztonsági konferenciatermében beszélt a Szenátusi Hírszerzőbizottság tagjainak, hogy a Facebook megöli a demokráciát.
Quentin Tarantino a Mark Zuckerbergről készült drámát tartja az évtized filmjének
Tarantino Aaron Sorkint tartja az egyik legjobb forgatókönyvírónak.
Kapcsolódó cikk
“Hatalmas problémáink vannak itt, és valakinek beszélnie kell róluk” – tette hozzá Sorkin.
Bírósági ügy: a Facebook megsértette a lehallgatás elleni törvényt
A Trump gyűlöletbeszédnek minősülő posztajit sem cenzúrázó Mark Zuckerberg talpa alatt már több fronton ég a talaj.
Kapcsolódó cikk
Az első rész Jesse Eisenberg főszereplésével megmutatja, hogy miként lesz a harvardi diákból egy briliáns ötletnek köszönhetően szilícium-völgyi techmogul.
A második rész Sorkin elképzelése szerint jóval sötétebb felhangot kapna, ami azok után szinte természetes, hogy a Netflix The Social Dilemma dokumentumfilmjében maguk a techcégek, a Google, a Facebook és Instagram egykori alkalmazottjai tálalnak ki az adatkapitalizmus demokráciaromboló és a mentális egészségünket szétziláló mechanizmusairól.