Nem finomkodott a PDSZ – reagáltak Orbán Viktor genderőrületes vádaira
“A miniszterelnök által állított ostobaságtól nem kell tartani”.
“A miniszterelnök által állított ostobaságtól nem kell tartani”.
A kirekesztésre minden alkalmat meg kell ragadni.
A szivárványon túl: az egyes szexuális és gendercsoportok már a ’90-es évek végén elkezdték megalkotni a saját zászlóikat.
Ismerjük meg Jansson Stegnert, a #metoo-korszak manierista festőjét.
Úgy tűnik, a népes ázsiai ország a progresszivitás útjára lépett. Az indiai legfelsőbb bíróság nemrég hozott döntésében kimondta, hogy a még menstruáló korban lévő nők számára is biztosítani kell a keralai templomba való belépést.
A Sziget Fesztivál nem csak azért remek terep, mert a legnagyobb sztárok koncertjein tombolhatsz, de érdekes eszmbecserébe is keveredhetsz. Megkérdeztük a külföldieket és magyarokat egyaránt,
A brit Channel 4 új szintre emelte a valóságshow fogalmát. Legújabb realityje a Genderquake nevet viseli. A cím nyilvánvalóan utalás a gender témára (gender = kb. nemi szerepek), a quake pedig az angol rázkódik szóból ered, és az earthquake juthat róla eszünkbe, ami földrengést jelent.
A New York-i New Museum nemrég nyitotta meg a Trigger: Gender as a Tool and a Weapon névre keresztelt kiállítását, ami a zavaró kategorizálásokat helyezi reflektorfénybe.
Felfújható, vagy készen vehető, megtévesztően természetes, vagy robotszerű. Az az élvezetünk öntudatlan tárgyai már régóta foglalkoztatják a művészeket.
Állítólag sok könyv arról szól, mennyire szenved a költő. Na, a Nem szimpátia, a fiatal Horváth Imre Olivér első kötete kíméletlenül arcon csapja azt az olvasót, aki erre számít.