Megáll az ész: Putyin propagandistája szerint Sztálin gulágjai jobbak voltak, mint Hitler koncentrációs táborai
Szerinte a gulágok célja az edukáció volt.
Szerinte a gulágok célja az edukáció volt.
Ugyanolyan hatékony.
A rabbi szerint “a fennálló világrend érvényes konzervatív kritikáját adni nem csak lehetséges, de szükséges is. “
A Coca-Cola német vezérigazgatójának muszáj volt kitalálnia egy megoldást a náci hatalom importszigora ellen, ebből lett korunk egyik legnépszerűbb itala.
Milyen gondolati szál kötheti össze a Trónok Harcát, Michael Jacksont és Hitlert? A Pszinapszison Dr. Lisznyai Sándor pszichológus vallatófényt irányított társadalmi jelenségekre.
Bruno Ganz svájci színész A bukás című filmben alakította a kegyetlen diktátort.
Kirúgtak egy köztisztviselőt Németországban, mert Faceboookon boldog születésnapot kívánt Adolf Hitlernek.
Ferenc pápa kedden a Vatikánban fiataloknak tartott beszédet. Nagyobb toleranciára szólított fel és elítélte a populizmust, ami szerinte a gyűlölet kimutatásával kezdődik.
Ezzel a kérdésfelvetéssel provokálja egy pár a vendégségbe hívott gyanútlan barátaikat, rokonaikat a Der Vorname (magyarul keresztnevet jelent) című német vígjátékban. Az értelmiségi leendő szülők névválasztása egy totális provokáció, ami a baráti összejövetel vitaindítója lesz.
Francia patológusok egy csoportja nemrég engedélyt kapott arra, hogy megvizsgálják Hitler Moszkvában őrzött fogmaradványait. A fogakat 1945 májusának elején találták meg Berlinben. Történelmi jelentőségű ez a lépés, mert ez az első alkalom az elmúlt hetven évben, hogy orosz hatóságok bárkinek is megengedték, hogy tanulmányozza a leleteket.
A Harmadik Birodalomban 1938-ban a legnagyobb ellenségnek kikiáltott zsidók mellett megkezdődött a cigányok összeírása és elkülönítése. 1940-től a megszállt lengyel területre szállították őket, és többségüket Buchenwaldban, Auschwitzban vagy Ravensbrückben meggyilkolták. Ez volt a roma holokauszt, a Porajmos.
A címbeli idézet a nagy német Heinrich Heine költőtől származik, aki ezt Almanso című tragédiájában írta 1821-ben. Sajnos szavai jó száz évvel később rettenetes valósággá váltak.
A polihisztor szinonímájaként is emlegetett Karl Lagerfeldről sokmindent tudunk már, például hogy van érzéke a dizájnhoz, divathoz, fotózáshoz és nem utolsó sorban nagy macskaimádó. Ám azt kevesen tudják, hogy politikai karikaturista is.