Yayoi Kusama neves művészekkel együtt, közös kiállítással és egy új kiadvánnyal lép a közönség elé
A 300 oldalas könyv a művész költeményeit is tartalmazza a leghíresebb képzőművészeti projektjei mellett.
A 300 oldalas könyv a művész költeményeit is tartalmazza a leghíresebb képzőművészeti projektjei mellett.
Az Art Transfer applikáció segítségével műalkotásokká teheted képeidet.
Kusama mély tiszteletét fejezi ki azok iránt, akik már szembeszálltak a betegséggel.
Board múzeum jóvoltából látható a mű.
A Tate Modern húsz év alatt a kortárs művészet egyik legmeghatározóbb múzeumává vált!
Láthatjuk majd Yayomi Kusama ikonikus pöttyös festményeit, figyelemfelkeltő szobrait és mindenki kedvencét, egy vadonatúj Végtelen Szobát.
Biztosan híres képzőművészek fotóit nézegeti.
Úgy tűnik, Kínában tényleg mindent hamisítanak. Több bemutató keretében is lemásolták Yayoi Kusama műveit és nevével visszaélve hamisítványokat állítottak ki.
Hiába 89 éves, folyton valami izgalmas projekten töri a fejét Yayoi Kusama. Ezúttal a MoMA-val együttműködésben egy sor dizájner gördeszkát dob piacra.
A dokumentumfilm címe nem is lehetne más, mint: Infinity, utalás Yayoi Kusama egyik legismertebb projektjére. A film bepillantást enged a művész végtelen szobái és pöttyös mintái mögé. Közben fellibbenti a fátylat a szexizmusról és rasszizmusról, amivel élete során meg kellett küzdenie.
Amikor legutóbb Yayoi Kusama tükörszobáit megnyitották a londoni Victoria Miroban, az emberek órákat álltak sorba csak azért, hogy egy pillantást vethessenek rájuk.
Nárcisz vagy eredetileg Narkisszosz volt az a görög mitológiában, aki egy folyó tükrében megpillantotta önmagát és azon nyomban magába szeretett. A nárcisz azóta is az önimádat jelképe. Személyiségzavart is elneveztek róla. A nárcisztikus személyek bárminemű kritikára, tiszteletlenségre túlérzékenyen, időnként dühkitöréssel reagálnak. Másik fontos jellemvonásuk, hogy szörnyen arrogánsak, önelégültek és látszatra nagyon magabiztosak. Szokatlanul önzőek. Bármi, ami érdekes számukra, elsősorban róluk szól. Egyszerűen nincs elég energiájuk ahhoz, hogy mások igényeit vagy érzéseit figyelembe vegyék.
Yayoi Kusama, japán művésznő mindig is hóbortos, lélegzetállító installációról volt ismert. Képzeletét egy ideje az Eltűnő Szoba (Obliteration Room) víziója szállta meg. Ez arra a koncepcióra épül, hogy amúgy teljesen hétköznapi szobabelsőket a múzeumi látogatók színes pontszerű matricák segítségével „eltüntetnek”.
Yayoi Kusama valószínűleg a legtöbbet taggelt művész az Instagramon. Ugye megvan az a szállóige, hogy ha nem posztolod, akkor meg sem történt?