A világ fejlett országaiban évente több millióan betegszenek meg ételektől, sőt, több ezernyi haláleset is előfordul emiatt. Mikor főzünk, fordítsunk extra figyelmet az alapanyagok frissességére, minőségére, hogy elkerülhessük a baktériumok, vírusok és paraziták okozta betegségeket.
Nem főzzük meg eléggé az ételt
Az egyetlen módja annak, hogy biztosan kijelenthessük, ez az élelmiszer – hús, tojás, tengergyümölcsei – meg van főve, az ételhőmérő használata. Ezt az eszközt azonban csak nagyon kevesen használják, mi több, a legtöbben kifejezetten feleslegesnek tartják. Pedig segítségével egy pillanat alatt eldönthetjük, hogy megfőtt, megsült, azaz biztonságosan fogyasztható-e az ételünk. Sokan a hús színéről próbálják ugyanezt megállapítani, de ez nem jó kiindulópont, hiszen közel sem biztos, hogy a hús minden része alaposan átfőtt vagy átsült.
A marhából, bárányból, borjúból, sertésből készült darált hús készítmények belső hőmérséklete 71 fok, a pulykáé és a csirkéé 74 fok, a friss sertéshúsé, marhahúsé, bárányhúsé és borjúhúsé pedig 63 fok kell, hogy legyen ahhoz, hogy késznek mondhassuk őket.
Nem mosunk kezet
Rosszul olvasztjuk ki az ételeket
Keresztbe fertőzés
Nem tartjuk be a 2 órás szabályt
Több olyan népszerű étel is van, amikről talán nem is tudjuk, hogy milyen hatással van a testünkre. Korábban összegyűjtöttünk olyan ételeket, amelyek nagyobb mennyiségben károsíthatják a vesénket.
Az alábbi cikk a Bright Side angol fordítása által készült.
5 konyhai hiba, amelyet még a legjobb szakácsok és háziasszonyok is elkövethetnek
Érdemes elsajátítani ezeket a konyhai fogásokat, mert sokkal jobban fog sikerülni az étel.