Madonna 18 pluszos képeket töltött fel Instagram-oldalára, a követők egy jelentős része inkább ízléstelennek tartotta őket, mint szexinek.

Cenzúrázta magát és újra megosztotta a vadító képeket

Madonna egy sokat mutató, ágyban készült fotósorozatot tett ki az Instagram-oldalára, amit a közösségi irányelvek megsértése miatt a cég letörölt az oldalról, írta a 24.hu.

Az közösségi oldal azt írta az énekesnő menedzsmentjének, hogy azért törölték a képet, mert az énekes mellbimbójának egy kis része látható volt.

„Még mindig megdöbbentő számomra, hogy egy olyan kultúrában élünk, ahol a női test minden egyes pontja mutogatható, kivéve a mellbimbót. Mintha az lenne a női test egyetlen része, amit szexualizálni lehet. A mellbimbó, ami a kisbabákat táplálja? Egy férfi mellbimbója nem lehet erotikus?” – írta a bejegyzésben.

Madonna képeit sokan ízléstelennek gondolták

Az énekesnő nem hagyta annyiban, egy szívecske emojival eltakarta azokat a részeket, amit az Instagram kifogásolt, és újra feltöltötte őket.
Mindazonáltal Madonna megjegyezte, nem érti, hogy egy nő feneke hogyan csúszik át a szűrőn, azt miért nem cenzúrázzák sehol.

„Hálás vagyok, hogy sikerült megőriznem az ép elmémet négy évtizednyi cenzúra, szexizmus, életkor miatti megkülönböztetés (ageism) és nőgyűlölet mellett is” – írta.

Kapcsolódó cikk

Az Instagram felhasználói feltételei között egyébként szerepel, hogy tilos meztelen képeket feltölteni. Ez alól van néhány kivétel, például ha a mellbimbó művészi szerepet szolgál (mint Almodóvar új filmjének plakátján), ha a nő a kezével valahogy kitakarja, ha egészségügyi célból látszik (például ha valaki szoptatásról vagy masztektómia utáni sebekről posztol), és természetesen a festményeket és szobrokat ábrázoló képek is biztonságban vannak.

Cenzúra ide vagy oda, a követők továbbra sem voltak biztosak abban, hogy jó ötlet volt a képeket megosztani a világgal, sokan ízléstelennek gondolták a képeket.

Kapcsolódó cikk

Top sztorik a rovatból

Ez is érdekelhet

ruzsa magdi 2026 kossuth dij

„Itt a bizonyíték, hogy a tehetség mindig utat tör!” – Rúzsa Magdi kitüntetése a legszebb pillanat, amit Orbán Viktor idén átadott

Több mint 20 évvel ezelőtt mezítláb sétált be a Megasztár válogatójára Rúzsa Magdi, és az AC/DC Highway to Hell című dalával elindította csodálatos karrierjét. Az énekesnő az elmúlt két évtizedben slágert slágerre halmozott, hétszer töltötte meg duplán az Arénát és sorra kapta az elismeréseket. Az utóbbiakhoz mától a Kossuth-díjat is hozzáteheti.