Brutális oka lehetett a tömeges kihalásnak, ami baljós jövőt jelez előre
200 millió évvel ezelőtt vulkánkitörések sora pusztított el rengeteg fajt.
200 millió évvel ezelőtt vulkánkitörések sora pusztított el rengeteg fajt.
Az éghajlatváltozás számos aggodalomra ad okot, de a legégetőbb probléma vitathatatlanul a tiszta vízellátás.
Nyolc százalékkal nagyobb a sürgősségi ellátásra szorulók száma a forróbb napokon.
A század végére 50 százalékkal nőhet az extrém erdőtüzek száma.
A leggazdagabb 10% felelős a széndioxid-kibocsátás 49%-áért.
Az éghajlatváltozás már történelmi tény, ami már megtörtént.
Nem bírják az éghajlatváltozást a tigriscápák és ez az egész ökoszisztémára kihathat.
Egyre romlani fognak a dolgok, ha nem állítjuk meg az éghajlatváltozást.
Az idei szezontól feltételekhez kötötték, ki indulhat el a Mont Blanc csúcsára. A nem túl szigorú szabályokat megszegők akár három év letöltendőt és százmillió forintos bírságot kockáztatnak.
A műholdképek is egyértelműen mutatják a kedvezőtlen tendenciákat.
Az egyautós családokban a férfiak jóval gyakrabban használják munkába járáshoz az autót, míg a nők nagyobb valószínűséggel tömegközlekednek.
Az egyre súlyosbodó természeti csapásokat látva világszerte már a politikusok is közös cselekvést követelnek kollégáiktól.
A megkérdezett uniós állampolgárok 64 százaléka azt mondta, maga is aktív szerepet vállal a klímaváltozás megfékezésében.
A jövőbeni várostervezésnek magában kell foglalnia a gépkocsitól való függőség csökkentését, ösztönzést a kevesebb és rövidebb autóút megtételére, bátorítást a gyaloglásra és kerékpározásra, amelyeknek a helyi közlekedés elsődleges módozataivá kell válniuk.
1994. június 17-én fogadták el az ENSZ elsivatagosodás elleni küzdelemről szóló egyezményét, azóta minden évben ezen a napon világméretű kampány hívja fel a figyelmet a nemzetközi összefogás szükségességére, a szárazság hatásaira.
Több magyarországi légkör- és éghajlatkutatással is foglalkozó kutatóintézet konzorciumot alakít a belépéshez.
A szakértők kiemelték az őslakosok tudásának értékét, mely nagy segítség lehet az Amazonas biodiverzitásának megőrzésében.
A halállomány megtizedelődése és a fajok elterjedési területének eltolódása – túlhalászattal és szennyezéssel kombinálva – az élelmiszerbiztonságot is fenyegeti.
A vízsűrűségi adatokat a sótartalomra utaló mutatókká átkonvertálva megállapították, a bolygó vízkörforgásának intenzitása erősödött a globális átlaghőmérséklet emelkedésével.
Szárazabb évek következhetnek Afrika és Ausztrália számára.
Az emberek széke azt jelenti, hogy elfoglalója szerte a világról több százmillió olyan embert képvisel.
John Webster nehéz feladatot vállalt azzal, hogy az egyének szintjére szűkítette le a klímaváltozás problémakörét Sárga csizmák a Sárga csizmák a jövőből című filmjében. A végeredmény egy szerethető, közönségbarát dokumentumfilm lett – annak ellenére, hogy nem képes pontosan meghatározni magát.
A közgazdaságtudományi Nobel-díjat ezévben az amerikai William D. Nordhaus és Paul M. Romer kapták az éghajlatváltozást és a technológiai innovációt is magában foglaló hosszútávú gazdasági elméletükért.
Az amerikai légköri és óceáni éghajlati jelenségekkel foglalkozó szervezet jelentése szerint 2017 a valaha volt legmelegebb évek egyikeként vonul be a történelembe. A globális felmelegedés megolvasztja a sarkvidékeket, felmelegíti az óceánokat, megemeli a tengerszintet és hozzájárul az extrém időjárás kialakulásához.