Magyarul is megjelent Frida Kahlo naplója
Szabó T. Anna fordításában.
A festményt utoljára 1,4 millióért árverezték el 1990-ben.
A legértékesebb latin-amerikai festménnyé válhat.
A szakértők szerint viszont fényképről is látszik, hogy hamisítvány.
A Fantasztikus nők a kultúra és a tudományok minél szélesebb köréből merítve igyekszik a világon az eddig élt legbefolyásosabb nőket és az általuk elért eredményeket szórakoztató formában bemutatni.
Frida Kahlo valószínűleg nem adta volna az arcát az Ulta Beauty termékéhez, tekintettel a hagyományos szépségideálok és a kapitalizmus iránti ellenérzéseire.
A magyaroknak megadatik, hogy ismét Frida Kahlo-lázban égjenek!
Ám óvatosságra intenek.
Láthatjuk Piet Mondriant az Ikea konyha-kollaborációjával, vagy épp Andy Warholt, ahogy a közelgő Mark Zuckerberg-portréit promózza.
Bár a fotók nem feltétlenül mutatják be Frida Kahlo és Nickolas Muray kapcsolatának fejlődését, de arra mindenképp fény derül, a pár mennyi hírességgel kötött barátságot.
Az életrajzi filmek többsége csupán töredékét adja vissza az adott művész valódi életének. Nem is tud mást tenni.
A tavalyi év számos hiánypótló kiállítással örvendeztette meg a múzeumok és galériák rajongóit, sőt, ahogy haladt előre az év, egyre jobbakkal. Következzenek hát 2018 legfontosabb kiállításai!
De jó lesz sietni, hosszú sorok vannak a hajrában!
A XX. század “talán legmeghatározóbb” női művészének, a mára ikonná vált Frida Kahlónak a műveiből rendezett tárlat régi adósságot törleszt.
Az első két hónapban már több mint százezren látták a Magyar Nemzeti Galéria Frida Kahlo-kiállítását – közölte az intézmény csütörtökön.
Nagyon sokan szinte lélegzetvisszafojtva vártuk már ezt a pillanatot. Az érintett múzeumok közel több éves megfeszített munkája és valószínűleg nem kis diplomáciai ügyesség kellett ahhoz, hogy végre megnyíljon a Frida Kahlo-kiállítás Budapesten. A róla szóló életrajzi könyv, a művészeti albumok, színpadi adaptációk, de még inkább az a bizonyos film Salma Hayek főszereplésével mind-mind hozzájárultak ahhoz, hogy az emberekben valamilyen kép alakuljon ki a mexikói festőnőről. És ahogyan az már lenni szokott, sokszor anélkül, hogy a festményeit valaha is látták volna élőben. De a budapesti tárlaton vajon megismerjük-e az „igazi” Fridát?
Frida Kahlo művészete mélyen gyökerezik Mexikó kulturális történelmében. Talán kevesen tudják, de felmenői egy része Németországból származott, ahol édesapja, Guillermo született. Frida tudni vélte, hogy a papának magyar-zsidó gyökerei is voltak. Guillermo, aki fotográfus volt, nagyban hozzájárult ahhoz, hogy lányából művész váljon.
A mexikóvárosi Museo Dolores Olmedo, valamint más jelentős mexikói gyűjtemények jóvoltából több mint harminc festmény és grafika érkezik Budapestre.
60 éve, hogy a Barbie igazi ikonná vált, következő kollekciójával pedig új szintre lép. A felszínességen túl végre igazán inspirálóvá válhat a gyerekek életében, hiszen 17 olyan nőt emelt a Barbie-világba, akik igazi példaképek.
Fiatal, jóképű, érzelmileg nehéz eset és még művész is?! Klisének hangzik, de ez Mohammed Hindash.