A DeepMind algoritmusa segíthet az orvostudományi kutatások felgyorsításában
A Google által 2014-ben megvásárolt londoni székhelyű DeepMind AlphaFold programjának és az Európai Molekuláris Biológiai Laboratóriumnak (EMBL) a kutatói az algoritmussal képesek voltak előrejelezni az ember és más élőlények 350 ezer fehérjének a szerkezetét.
A tudósok eleinte kétkedve fogadták a program vállalását. A globális tudományos közösség számára közzétették az AlphaFold fehérjeszerkezet adatbázist, amely az emberi proteom legteljesebb és legpontosabb képét adja, megduplázva a tudást az emberi fehérjék szerkezetéről.
Több, mint 100 millió fehérje szerkezetét tervezik előrejelezni a programmal
Hisszük, hogy az emberi proteomnak ez a legteljesebb és legpontosabb képe
– idézte Demis Hassabist, a DeepMind mesterségesintelligencia cég alapítóját és vezérigazgatóját a BBC.
Ewan Birney, az EMBL Európai Bionformatikai Intézetének igazgatója szerint az AlphaFold fehérjeszerkezet adatbázisa “az egyik legfontosabb adatgyűjtemény az emberi genom feltérképezése óta”.
Tilesch György a könyvében feltárta, milyen veszélyekkel járhat A mesterséges intelligencia elszabadulása – Megjelent A Mesterség és intelligencia – Vegyük kezünkbe sorsunkat a MI korában
Alföldi István szerint az egyik legfontosabb feladat a mesterséges intelligencia minél szélesebb tömegek számára történő megismertetése, mindenekelőtt azt, hogyan kell együtt élni vele.