Utolsó esélyként nem volt vesztenivalója
A műtétre utolsó reményként tekintettek, mellyel megmenthetik a beteg életét, noha hosszú távú túlélési esélyeiről egyelőre keveset tudni – írta a BBC.
Vagy meghalok, vagy elvégzik a transzplantációt. Tudom, hogy ugrás a sötétbe, de ez az utolsó esélyem
– mondta David Bennett a műtét előtt.
Kapcsolódó cikk
Roska Botond vezetésével indul kutatás a látás helyreállítására a Semmelweis Egyetemen
A Roska Botond kutatócsoportja által kifejlesztett gépterápiás kezeléssel egy ritka szembetegségben, a retinitis pigmentosában szenvedő beteg látásfunkcióit sikerült részben visszaállítani.
A transzplantációt végző orvos-csapat munkáját hosszú évek kutatásai előzték meg, az eredmények emberek életét menthetik meg az egész világon.
Az egész világon áttörés lehet
“Egy lépéssel közelebb kerül a világ a szervhiány okozta válság megoldásához” – idézte a Marylandi Egyetem orvosi karának közleménye Bartley Griffith sebészt.
De ki is az a David Bennett?
Három évtizeddel ezelőtt megkéselt és megnyomorított egy férfit David Bennett, aki azzal vált világhírűvé, hogy egy génmódosított sertés szívének beültetésével mentették meg az életét – tudta meg a Washington Post.
Kapcsolódó cikk
Magyar kutató fedezett fel egy új izomréteget
Az eddig ismeretlen réteg az állkapocs hátsó részén segíti a rágóizmainkat.
Leslie Shumaker Downey-nak a lánya küldött át egy cikket a történelmi műtétről, amit először azzal nyugtázott, hogy „micsoda nagyszerű tudományos áttörés”. Majd a lánya azt írta, olvassa el a kezelésen átesett férfi nevét. A nő lefagyott, amikor meglátta, hogy arról a David Bennettről van szó, aki 1988-ban megtámadta öccsét, Edward Shumakert, aki a következő 19 évet kerekesszékhez kötve élte le, míg 41. születésnapja előtt, stroke következtében meghalt.
Kapcsolódó cikk