Egy videójáték születésnapja alkalmából vetette fel Elon Musk újból az elméletet
Elon Musk korábban azt nyilatkozta, hogy „milliárd az egyhez” annak az esélye, hogy szimulációban élünk, erre pedig egy Twitter-hozzászólásban erősített rá a napokban.
Kapcsolódó cikk
A Mátrix egyik alkotója elküldte a fenébe Elon Muskot és Ivanka Trumpot a Twitteren
Nem kellett volna a piros kapszulát piszkálgatniuk.
A World of Enginieering novermber 29-én osztott meg egy bejegyzést, amiben a Pong nevezetű játék megjelenésének 49. évfordulójára emlékeznek.
49 évvel később a játékok fotorealisztikus 3D-s vilgok. Mit árul el ez a világunkról?
– kommentelte Musk.
49 years later, games are photo-realistic 3D worlds. What does that trend continuing imply about our reality?
— Elon Musk (@elonmusk) November 30, 2021
Ehhez érkezett egy válasz a World of Enginieering-től, amiben az állt, hogy a „szimuláció a válasz”.
Más tudósok is értekeztek már a témában
A multimilliárdos mérnök 2016-ban hivatkozott egy filozófus, Nick Bostrom elméletére, miszerint ha akár egyetlen civilizáció is képes szimulálni a számítási teljesítményű tudatos lényeket, akkor több milliárd rendkívül részletes civilizáció szimulálható elődeihez hasonló módon.
Elképzelhető, hogy a hozzánk hasonló elmék túlnyomó többsége nem az eredeti fajhoz tartozik, hanem olyan emberekhez, akiket egy eredeti faj fejlett leszármazottai szimuláltak
– magyarázza 2003-as Egy számítógépes szimulációban élsz? című értekezésében a filozófus.
Musk a Recode Code konferencián beszélt az elméletről. Az mondta, hogy „ha feltételezzük a javulás bármilyen mértékét, akkor a játékok megkülönböztethetetlenek lesznek a valóságtól. Még ha ez a fejlődési ütem ezerrel csökken is a jelenlegihez képest, képzeljük el, hogy mi lesz 10 000 év múlva, ami evolúciós léptékben semmi.”
Talán mindannyian csak hiperrealisztikus karakterek vagyunk a legújabb videojáték-szimulációban? Őszintén, ez nem tűnik olyan valószínűtlennek
– vetette fel Musk.
Abraham ’Avi’ Loeb elméleti fizikus elmélete szerint az univerzumunkat szándékosan egy fejlettebb életforma hozta létre. Felvetette, hogy az idegenek létrehozhattak egy „babauniverzumot” „kvantum-alagúttal” – talán ezzel indokolva, hogy az univerzumunk miért lapos geometriával és nulla nettó energiával rendelkezik.
A tudósok jó úton haladnak egy saját „baba-univerzum” létrehozása felé (más néven saját mini szimulációik).
„Közeledünk ahhoz, hogy szintetikus életet termeljünk laboratóriumainkban. Ha megértjük, hogyan lehet egyesíteni a kvantummechanikát és a gravitációt, talán tudni fogjuk, hogyan készítsünk egy baba-univerzumot a laboratóriumban” – fejtette ki Loeb a Dazed magazinnak.
Kapcsolódó cikk
Egy éven belül tesztelhetik embereken Elon Musk agyi implantátum-ötletét
Az eljárás javíthatja az intelligenciahányadost, az emlékezőképességet és mentális zavarokat is.