A Fókuszban elárulta, hogy betegség ténye azért is döbbentette meg, mert élete során szinte alig volt orvosnál.
Kossuth- és Jászai Mari-díjas színész, Reviczky Gábor az év elején a Blikknek mesélt először arról, hogy rákos megbetegedést diagnosztizáltak nála, amely miatt műtéten is átesett.
Néhány hónappal később azonban kiderült, hogy a kezelések nem bizonyultak elegendőnek a gyógyulásához, mivel áttéteket találtak nála, ami miatt hat alkalommal kemoterápiás kezelést is kapott. Ezóta sok mellékhatást érez, és rendkívül fáradékonynak érzi magát.

„Olyan mértékben érzem magam fáradtnak, hogy még egy magaslesre vadászni sem vagyok képes, hát még bejárni az erdőt. Szinte mindig kertes házban éltem, amihez nagyon hozzászoktam. Jelenlegi célom, hogy még jobban a természet közelében éljek.” – mondta Reviczky a Fókusznak.

Reviczky minden tőle telhetőt megtesz a gyógyulásért, és nem adja fel a harcot a betegséggel szemben. Ő maga nem foglalkozik a legrosszabb eshetőségekkel, és nem hagyja, hogy a kilátástalanság uralja el az életét, de ami nem rég történt vele, az nagyon tanulságos mindenki számára.

Az online vásárlás gyors és kényelmes módja a bevásárlásnak, de bizonyos esetekben veszélyeket is rejt. Ennek legújabb példája Reviczky Gábor, a Kossuth- és Jászai Mari-díjas színész esete, aki egy horgászorsó és távcső kedvező árú megrendelésekor csalás áldozata lett.

Ez az esemény felhívja a figyelmet arra, hogy az online vásárlóknak fokozottan óvatosnak kell lenniük és tisztában kell lenniük az esetleges kockázatokkal.

Kapcsolódó cikk

Reviczky egy Facebook hirdetésben talált rá egy cég ajánlatára, amely egy 350 ezer forint értékű horgászorsót 36 ezer forintért kínált jubileumi akció keretében.

A színész, noha az ajánlat túl jónak tűnt, hogy igaz legyen, mégis megrendelte a terméket. A csomag érkezésekor azonban csalódottan tapasztalta, hogy csak egy 2500 forint értékű, szakadt csomagolású orsót kapott. Ez felhívja a figyelmet arra, hogy ha egy ajánlat túl olcsónak tűnik, az átverésre utalhat. Gyakran azok a termékek válnak csalások célpontjává, amelyeket jelentős kedvezménnyel kínálnak. A „korlátozott készlet” vagy az ideiglenes kiárusítások szintén gyanúsak lehetnek.

Továbbá, ha az eladó cég adatokat hiányosan vagy felületesen ad meg, vagy ha a weboldalon nincsenek megfelelő kapcsolattartási információk, az szintén gyanús jel lehet. Reviczky esetében a távcső is eltért a leírástól, és csak egy gyerekjáték volt, ami arra utal, hogy nem csak csalásokkal, hanem tudatosan rossz minőségű termékekkel is találkozhatunk.

Az online átverések elkerülése érdekében alapvető fontosságú az eladó cég hitelességének ellenőrzése. Azok a vállalkozások, amelyek blokkolják a negatív visszajelzéseket közösségi média oldalaikon, valószínűleg nem megbízhatóak. Mindig érdemes alaposan megvizsgálni az eladót, és ha valami túlságosan szépnek tűnik, hogy igaz legyen, valószínűleg nem is az.

A biztonságos online vásárláshoz fontos figyelembe venni a potenciális figyelmeztető jeleket, és kerülni a csábító, de kétséges ajánlatokat.

Kapcsolódó cikk

Top sztorik a rovatból

Ez is érdekelhet