Húsz éve zajlanak különböző országokban műtárgyvisszaadási perek, de a hasonló ügyeket gyakran eltérően bírálják el.

Nemzetközi kutatócsoport dolgozza ki a nácik által elrabolt műalkotások visszaadásának szabályait a Bonni Egyetemen. Az ötévesre tervezett projektet a német kulturális minisztérium 873 ezer euróval (281 millió forint) támogatja – jelentette be kedden az egyetem.

Nazi Occult
A Nácik Atlantis És A Szent Grál Nyomában / Fotó: Gnostic Warrior

A kutatócsoport angol nyelvű szabálykönyvet készít – idézte a közlemény Matthias Wellert, a projekt vezetőjét.

1998-ban Washingtonban több mint 40 ország kötelezte el magát, hogy “méltányos és igazságos megoldást” talál a náci rablások áldozatai vagy örököseik számára.

Az azóta eltelt húsz év műtárgyvisszaadásaiból kiderült, hogy az egymáshoz nagyon hasonló eseteket a különböző országokban másképp bírálják el.

A projekt során az eseteket áttekintik és rendszerezik, majd megfogalmazzák a szabályokat. A fókuszban Németország, Ausztria, Franciaország, Hollandia és Nagy-Britannia lesz.

Top sztorik a rovatból

Ez is érdekelhet

goballoon.hu - 2024 július - LinkMarketing - 6

Felkészülés a hőlégballonos repülésre

Ma már nem úgy készülünk egy hőlégballonos sétarepülésre, mint a 2019-ben megjelent “A hőlégballon” című film szereplői, akik az NDK-ból próbáltak megszökni egy ilyen légijárművel.

Qatar-WC

Hogyan fogadjunk a 2022-es labdarúgó-világbajnokságra

Már majdnem itt az ideje a világ legrangosabb tornájának – a 2022-es labdarúgó-világbajnokságnak. Az idei év sok újítással jár. Az egyik az, hogy ez az első alkalom, hogy egy közel-keleti ország ad otthont a világbajnokságnak.