A kyber kristályokat kereső fejvadász
A PTE közleményében felidézték: a természettudományi kar földrajzi és földtudományi intézetén dolgozó munkatársakban mintegy másfél évvel ezelőtt ötlött fel egy “olvasmányos, izgalmas, sokak által ismert helyszíneken játszódó és a diákok érdeklődését felkeltő” oktatási segédanyag elkészítésének gondolata. Mivel az intézet oktatói közül jó néhányan rajonganak a filmekért, a tudományos-fantasztikus történetekért, így kézenfekvőnek tűnt, hogy a szóban forgó filkmekben szereplő bolygók szolgáljanak helyszínként a történetben.
Mindennek köszönhetően az elmúlt egy évben a természettudományi kar tizenhat munkatársa és két külső szakértő készítette el az új oktatóanyagot, a “kyber kristályokat kereső fejvadász tizenkét fejezetből álló történetét”, amelyben a Star Wars-filmekből vett helyszínek adnak hátteret a hagyományos földrajz oktatásban tárgyalt témakörökhöz.
Az ismert közegben, újszerű cselekményeken keresztül egy missziót teljesít a főhős, aki a küldetése során a legkülönfélébb események, helyszínek, jelenségek sodrában kalandozva jut el a végső célig – foglalták össze a történetet a PTE közleményében.
Ízelítő a Star Wars világnapján
Online rendezik meg a Star Wars-napot a rajongóknak
Online rendezik meg a Star Wars-napot a rajongóknak
Kapcsolódó cikk
A „May the 4th – A Star Wars Világnapon”, május 4-én ízelítőt kaphatnak az érdeklődők a kötetről, a készítésének kulisszatitkairól és a legfontosabb üzenetéről. Emellett további részleteket is elárulnak a szerzők és a szerkesztők arról, hogy kiknek ajánlják ezt az összeállítást.
A keddi online eseményről bővebb tájékoztatás a Star Wars Világnap a #pecsifoldrajzon: Galaktikus Geográfia bemutató és kerekasztal-beszélgetés című Facebook-esemény oldalán található.
Hihetetlen, de Star Wars-szavakkal bővült az Oxford Angol Szótár
A Jedi, a fénykard és a Padawan szavakkal is bővült az Oxford szótár