A New York Times utánajárt, mi történt azóta, hogy a divatvilág néhány prominens szereplőjét szexuális visszaéléssel hozták összefüggésbe. Még év elején láttak napvilágot az iparágat érintő zaklatások. Amit a lap talált, azt úgy lehetne összefoglalni: a divatipart érintetlenül hagyta a #MeToo. Legalábbis ezt állítja Mario Testino áldozata.
Év elején a New York Times számolt be arról, hogy több férfi modell is szexuális visszaéléssel vádolta meg Mario Testino és Bruce Weber fotósokat. Ezt követően a Boston Globe is lehozott egy hosszú és részletes oknyomozó riportot. Eszerint több mint 50 modell a divatvilág “legkevesebb” 25 prominensét vádolta szexuális visszaéléssel. A gyanúba kerültek között van Patrick Demarchelier és Karl Templer stylist is.
Csütörtökön a New York Times cikkében azt írja, Kenny Sale szerint szinte semmilyen változás nem történt a divatiparban a vádak nyomán.
A modell azt állítja, hogy Testino 2015-ben zaklatta őt. Úgy véli, a híres emberek dolgainak nem szentelnek elég figyelmet. Sale szerint a téma nincs annyira kibeszélve, mint amennyire kellene. A megvádoltak továbbra is az iparág szereplőinek a támogatását élvezik.
[perfectpullquote align=”left” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””] Azok az emberek, aki azt állítják, hogy a közösség aktivistái és a #MeToo mozgalom tagjai, még mindig kapcsolatban vannak a megvádolt személlyel. Talán nem tudják, talán nem hiszik el [/perfectpullquote]
– mondja a modell.
Miután az első vádak napvilágra kerültek, a Vogue ejtette ugyan Testino-t és Demarchelier-t. Mindketten már régóta dolgoztak a lapnak. De azóta is fotóznak és a divatipar nagy neveinek támogatását élvezik Instagram-oldaluk szerint.