A filmipar kérdéseivel foglalkozó online beszélgetéssorozat indult Filmgyár néven; a podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a gyártás szakterületeiről beszélgetnek a Filmhu újságírói filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel – közölte a Nemzeti Filmintézet (NFI) pénteken az MTI-vel.

Első adások központjában a szakemberképzés

A Filmgyár podcast első adásainak témája a szakemberképzés és a magyarországi bérmunka szektor volt. Mindkét adás már meghallgatható a Filmhu podcast csatornáján – olvasható a közleményben.

Mint írják, a hazai filmgyártás versenyképességének megőrzése érdekében kulcsfontosságú a filmes szakemberek utánpótlásának biztosítása, a Magyarországon gyártott, nagy stábokat igénylő külföldi produkciók miatt növekvő igény kielégítése és a gyors reakciók a piac változásaira.

A Nemzeti Filmintézet a hatékony utánpótlás érdekében több programot és kutatást is indított az elmúlt években képző intézmények és nemzetközi szakemberek bevonásával. A tapasztalatokról és a kihívásokról a Filmhu újságírói Lányi Eszterrel, a Filmintézet képzési igazgatójával, Petrányi Viktória producerrel és Csuja László filmrendezővel beszélgettek a podcast első adásában.

A Filmgyár podcastjának második adása a bérmunkaszektor hatását boncolgatja

A második adás témája a magyarországi bérmunkaszektor sikere és a magyar filmgyártásra gyakorolt hatásai voltak. A Filmhu újságírói Stalter Judit producerrel – aki dolgozott többek közt a Penélope Cruz főszereplésével és az Oscar-jelölt Fernando Trueba rendezésében készült Spanyolország királynője című, hazánkban forgatott produkcióban – Csepely Balázzsal, a Filmintézet jogi igazgatójával és Názer Ádám gyártásvezetővel, a Filmturisztikai Egyesület elnökével, az Itt forgott című könyv egyik szerzőjével beszélgettek.

A tervek szerint havonta új szakmai beszélgetésekkel jelentkezik a Filmgyár podcast, továbbra is terítéken lesznek a magyar filmipar friss hírei és legújabb trendjei a jogi és piaci környezetben értelmezve, személyes tapasztalatok megosztásával.

A következő adások témái közt lesz a minőségi filmgyártás alapjának tartott forgatókönyv-fejlesztés, valamint az Inkubátor Program és a magyar filmek marketingje is – áll az összegzésben.

Kapcsolódó cikk

Top sztorik a rovatból

Ez is érdekelhet

Qatar-WC

Hogyan fogadjunk a 2022-es labdarúgó-világbajnokságra

Már majdnem itt az ideje a világ legrangosabb tornájának – a 2022-es labdarúgó-világbajnokságnak. Az idei év sok újítással jár. Az egyik az, hogy ez az első alkalom, hogy egy közel-keleti ország ad otthont a világbajnokságnak.