A mesterséges intelligencia alapú Gahaku applikáció segítségével átkonvertálhatod arcképedet egy 14. századi festménnyé.

Az applikáció egyre népszerűbb, de nem tökéletes

Az új applikáció egyre népszerűbb az internet népe körében, amely segítségével XIX. századi realista vagy impresszionista festménnyé alakíthatod át képeidet, írja a Design Taxi.

Az alkalmazásnak egyetlen szépséghibája van, mégpedig az, hogy nehezen ismeri fel az emberi bőrszínt, így egy színes bőrű embert is fehér színűre fest át.

Egy Twitter-felhasználó kiakadt a Gahaku miatt

Egy Twitter felhasználó egyenesen rasszizmussal vádolta meg a számítógépes programot, amiért Naomi Campbell arcékét egy fehér arcbőrű, szőke lánnyá alakította át. Az ábrázolás valóban elég messze áll a modell eredeti megjelenésétől.

[perfectpullquote align=”left” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Az AI reneszánsz festő (sic!) dolog, rasszista[/perfectpullquote]

– bosszankodott egy Twitter-felhasználó.

naomi campbell gahaku
Naomi Campbell mint reneszánsz kori úrnő

Szó sincs arról, hogy a program hátrányos megkülönböztetésben részesítene bármilyen etnikumot, a hiba az adatbázis sajátságaiból és a programozásból adódik. Az átalakításhoz alapul szolgáló reneszánszkori festmények között igencsak ritka volt a nem fehér emberek ábrázolása.

Top sztorik a rovatból

Ez is érdekelhet

goballoon.hu - 2024 július - LinkMarketing - 6

Felkészülés a hőlégballonos repülésre

Ma már nem úgy készülünk egy hőlégballonos sétarepülésre, mint a 2019-ben megjelent “A hőlégballon” című film szereplői, akik az NDK-ból próbáltak megszökni egy ilyen légijárművel.

Qatar-WC

Hogyan fogadjunk a 2022-es labdarúgó-világbajnokságra

Már majdnem itt az ideje a világ legrangosabb tornájának – a 2022-es labdarúgó-világbajnokságnak. Az idei év sok újítással jár. Az egyik az, hogy ez az első alkalom, hogy egy közel-keleti ország ad otthont a világbajnokságnak.