Minden eddigi látogatottsági rekordot megdöntött a berlini Múzeumsziget új kapujának számító James Simon Galéria, amely júliusi átadása óta több mint egymillió látogatót vonzott.
A 134 millió euróból megvalósított épületet David Chipperfield brit sztárépítész tervezte. A galéria több mint 4000 négyzetméteres kiállítóterülettel rendelkezik és egy előadóteremnek is otthont ad. Legfontosabb funkciója, hogy a Spree folyó szigetén található összes múzeum bejárataként szolgál.
[perfectpullquote align=”left” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Boldogok vagyunk, hogy a James Simon Galéria ilyen rövid idő alatt minden látogatottsági rekordot megdöntött, és a berlini Múzeumsziget legfőbb látnivalójává vált[/perfectpullquote]
– mondta Michael Eissenhauer, a berlini állami múzeumok főigazgatója.
Az épületet, amelyet Angela Merkel német kancellár nyitott meg júliusban, James Simon zsidó származású német vállalkozóról és műgyűjtőről nevezték el, aki a 19. század második felétől 1932-ben bekövetkezett haláláig mintegy 10 ezer műtárgyat adományozott a berlini múzeumoknak és ezzel Németország egyik legnagyobb művészeti mecénása volt.
Izgalmas koncepcióba öltöztette a berlini fal darabjait két street artist
Évtizedekig a berlini fal a világ megosztottságát szimbolizálta. Most két vezető utcai művész készített egy alkotást a fal leomlásának 30 évfordulójának alkalmából. Thierry Noir és STIK utcai művészek a londoni Imperial War Museum mal közreműködve a berlini fal két eredeti, csúnya betondarabjára festették alkotásaikat. A fal 1989 november 9-i leomlása a XX.
A Múzeumsziget a német főváros egyik legfőbb nevezetessége. A Pergamon Múzeum legfőbb kincsét, az ókori mezopotámiai nagyváros, Babilon legjelentősebb építészeti emlékének számító világhírű Istár-kaput naponta ezrek csodálják meg, akárcsak “a szépség istennőjét”, a Neues Museum kissé elsötétített kupolatermének üvegszekrényében elhelyezett 3400 éves Nofertiti-mellszobrot.