Kortárs irodalmi művek feldolgozása, élő közvetítések és influenszerek tartalmai
A színház szombati közleménye szerint a társulat pénteki évadzáró társulati ülésén néma felállással emlékeztek a februárban elhunyt Olsavszky Éva színművészre, a színház egyik alapító tagjára.
A közleményben idézik Máté Gábor igazgatót, aki kiemelte, hogy minden nehézség ellenére négy színpadi bemutatójuk is volt a most záruló csonka évadban, amelyben 97 előadást tartottak. A SzínházTV-vel és az eSzínházzal közösen élő közvetítéseket valósítottak meg, továbbá lehetőségük nyílt új produkciók magas minőségű rögzítésére, streamelésére.
A K:ortárs címen futó sorozatban eddig három kortárs irodalmi művet dolgoztak fel, ötvözve színházi és filmes elemeket. A CompactTV-vel közösen készítették el a Monológ című online sorozatot, amelyben a társulat művészei influenszerek szövegeit és más internetes tartalmakat adtak elő.
Fekete Ernő: „Ha a Katona másképp vélekedne a valóságunkról, mint ahogy én, nem lennék itt”
Fekete Ernő Ivanov alakítása után sokan döntöttek úgy, hogy a színész pályát választják. Hogy mi teszi őt egyedivé a színpadon? Hogyan dolgozik az alakításain? Melyek voltak a legfőbb szerepei?
Kapcsolódó cikk
Az idei évad utolsó új, online előadását, a Weöres Sándor írásaiból összeállított, Fekete Ernő előadásában látható Mennyekbe vágtató prolibuszt június 22-én közvetítik az eSzínházon. Még két korábbi előadás felvétele lesz egy-egy hétig online elérhető a nyáron. A talizmán július 30. és augusztus 6., a Portugál augusztus 27. és szeptember 3. között.
Szeptemberben tartja a Katona József Színház az új évad első két premierjét
Június 28-án az Othello Gyulán, a Shakespeare Fesztiválon, július 16-án a Lélegezz című előadás a veszprémi Lélektől-lélekig Érzékenyítő Fesztiválon látható. Augusztus 1-jén a Miskin herceget játsszák a Zichy-kastélyban, a Zsámbéki Nyári Színház meghívására.
Az évadzárón díjakat is átadtak. Az évadban nyújtott kiemelkedő teljesítményért járó Máthé Erzsi-díjat Bányai Kelemen Barna vette át. A legjobb, harminc mondatnál kevesebb szöveggel járó alakításért odaítélt PUKK-díjat pedig Bán János kapta, a Lear királyban és a Szavalóversenyben való játékáért.
A tervek szerint a 2021/22-es évad első két premierjét szeptemberben tartják. Térey János Káli holtak című regényének színpadi változatát Dömötör András rendezi a Kamrában, majd a nagyszínpadon mutatják be Line Knutzon Mesteremberek című darabját Máté Gábor rendezésében.
A Kamra következő bemutatója október közepén az Euripidész, Aiszkhülosz és Szophoklész drámáiból összeállított Isten, haza, család, amelyet Tarnóczi Jakab állít színpadra.
Két új művész érkezik a színházhoz, Kovács Lehel 15 év után távozik
A Teremtmények című darabot, amely Mary Shelley Frankenstein című regénye alapján készül Tárnoki Márk rendezésében a Kamrában mutatják be.
Brian Friel Apák és fiúk című, Turgenyev regényéből adaptált művét Ascher Tamás rendezi a nagyszínpadon.
Az évad második felében, 2022 márciusában először Spiró György Főtitkárok című darabját Zsámbéki Gábor állítja színpadra a Kamrában. Ezzel párhuzamosan a Melancholy Rooms munkacímű előadást Tarnóczi Jakab rendezi a nagyszínpadon.
A jövő évad két utolsó premierjét májusban tartják. Molnár Ferenc Üvegcipő című vígjátékát Székely Kriszta állítja színpadra a Kamrában, miközben Kárpáti Péter Moszkva-Peking Transzszimfónia című darabját Novák Eszter rendezi a nagyszínpadon.
A társulathoz ősztől két művész csatlakozik: Tóth Zsófia és Lengyel Benjamin Pelsőczy Réka és Rába Roland osztályában végez júliusban a Freeszfe Egyesületen belül, a Salzburgi Mozarteumban.
Kovács Lehel 15 év után, korábbi szerepeit megtartva távozik a társulatból – olvasható az MTI-hez eljuttatott közleményben.
Akár a letartóztatás árán is kinyitná színházait Andrew Lloyd-Webber
A zeneszerző azt is mondta, lehetséges, hogy el kell adnia hat West End-i színházát, ha a korlátozások nem érnek véget.