Egy áthúzott szivárványzászló-emojira bukkantak a twitterezők. Szerencsére a felháborodást követően kiderült, valójában nem az idegengyűlölet, hanem egy egyszerű programozás szülte.

Az „új emojit” januárban fedezték fel, mikor egy Mitchell nevű felhasználó a szivárványzászlót és a tiltó emojit egymás mellett használta tweetjében. Az iPhone-ról böngésző twitterezőknél az áthúzott karika a zászló fölé került. Ezzel azt a hatást keltette, mintha egy különálló emoji lett volna.

Képernyőfotók igazolták, hogy más platformokon is megjelent az áthúzott LMBTQ-zászló. Ahogy a DesignTaxi is kiemelte, például az Instagramot nézegetve is egyszerűen rábukkanhatunk.

No Title

No Description

Szerencsére később kiderült, az emoji valójában nem is egy emoji. Az Emojipedia Twitteren osztotta meg, hogy az áthúzott karikát ábrázoló szimbólum egyszerűen úgy van programozva, hogy az azt támogató eszközökön az előtte levő emojin jelenjen meg. Nem egy hivatalos emojiról beszélhetünk, hanem két karakter összemosásáról, ami bármelyik másik szimbólummal is reprodukálható.

Top sztorik a rovatból

Ez is érdekelhet

goballoon.hu - 2024 július - LinkMarketing - 6

Felkészülés a hőlégballonos repülésre

Ma már nem úgy készülünk egy hőlégballonos sétarepülésre, mint a 2019-ben megjelent “A hőlégballon” című film szereplői, akik az NDK-ból próbáltak megszökni egy ilyen légijárművel.

Qatar-WC

Hogyan fogadjunk a 2022-es labdarúgó-világbajnokságra

Már majdnem itt az ideje a világ legrangosabb tornájának – a 2022-es labdarúgó-világbajnokságnak. Az idei év sok újítással jár. Az egyik az, hogy ez az első alkalom, hogy egy közel-keleti ország ad otthont a világbajnokságnak.