Olvasható az A38 Hajó programajánlójában ugyanez a cím, mi pedig egyértünk vele. Az egyik legismertebb dalának, a Thirteen Thirtyfive-nak hallgatása közben olykor fel-felsejlik Lykke Li, hogy mintha ő lenne. De nem, ő Dominique Dillon de Byington, ismertebb nevén Dillon

Dillon alapvetően érzelmes és érzékeny dalszerző-előadó, de elemi erővel hatott rá a berlini elektronikus technószcéna is. Így aztán finom, zongora-alapú akusztikus dalait gyakran öltözeti pumpáló elektronikus köntösbe.

Ebben persze óriási szerepe van Dillon voltaképpeni felfedezőjének, a berlini DJ-producer Ellen Alliennek, aki azonnal leigazolta BPitch Control nevű kiadójához. Így aztán Dillon nem csak Apparat vagy a Modeselektor labalmate-je lett, hanem az európai IDM-szcéna egyik legfontosabb központjába került.

Ellen Allien nagyon jól ráérzett: Dillon első lemeze nem egyszerűen a 2011-es év egyik legerősebb debütalbuma volt, de még egy gigaslágert is hozott. A mélyen személyes Thirteen Thirtyfive kemény témája (a titokzatos szöveg Dillon elvesztett magzatának állít emléket) ellenére harmincmilliós nézettséget produkált a YouTube-on, és Dillont egy csapásra Lykke Li-vel kezdték egy lapon emlegetni.

A brazil-születésű, ám német énekes-dalszerző nem csak ő maga szerzi zenéit, ám a fotóit, albumborítókat is maga készíti. A nyolc éve aktívan zenélő Dillon a koncertezés előtt fotós karrierről álmodott, s máig megmaradt ez a szenvedélye, hiszen a sajtófotóiért is ő felel – a This silence kills lemezének a borítóját is maga készítette. 

Szeretek úgy bemenni a stúdióba, hogy van egy ötletem, és megvalósítani az; nem számít, hogy zenéről vagy egy fotózásról beszélünk

– mondta el az A38-nak adott interjújában

Akárcsak a költészetben és a zenében, az ösztöneimre hallgatok és próbálom a gondolataimat valami olyan dologgá formálni, ami nem igényel több magyarázatot, ami elég erős ahhoz, hogy önmagában is túléljen és kérdéseket vessen fel.

– folytatta.

Dillon 18 éves koráig (jelenleg 28 éves – a szerk.) egyáltalán nem írt dalokat. Elmondása szerint a magány miatt kezdett el énekelni. Aakkoriban egy nagyon durva és furcsa időszaka volt, tele veszteségekkel. 

Folyamatosan izoláltam magam a környezetemtől, hogy magamra tudjak fókuszálni

– mondta el őszintén.

Ez pedig érződik is a dalain. Dillon egy olyan sztárénekes, akik dalain van időnk elmélázni az életünkön, miközben a saját bugyrainkat járjuk körbe. Mjad a koncert végén magunkhoz térünk, s másképp látjuk a világot. Valami ilyesmire lehet számítani november 3-án is, az A38 Hajón: elszállsz, magadhoz térsz, realizálsz, kitekintesz.

Három nagylemezen van túl Dillon: This silence kills (2011), The Unknow (2014), Live at Haus der Berliner Festspiele (2016).

Emellett van 5 EP-je is: Ludwig (2008), Tip Tapping / Abrupt Clality Remix (2012), Your flesh against mine (2013), Lighting sparked (2014), A matter of time (2014).

Dillon friss lemeze szeptember 23-án jelent meg. A brazil-német dalszerző-énekesnő ez alkalomból turnézik, és lép fel az A38 Hajón.

Facebook-esemény: ITT

Időpont: 2016. – november 2. – 20 óra

Helyszín: A38

Jegyár: Elővételben 3. 990 HUF (november 1-ig); Helyszínen: 4. 500 HUF

Jegyfoglalás: Az A38 Hajó helyszínén vagy ITT

Fotó: kaltblut-magazine.com

Top sztorik a rovatból

Ez is érdekelhet

goballoon.hu - 2024 július - LinkMarketing - 6

Felkészülés a hőlégballonos repülésre

Ma már nem úgy készülünk egy hőlégballonos sétarepülésre, mint a 2019-ben megjelent “A hőlégballon” című film szereplői, akik az NDK-ból próbáltak megszökni egy ilyen légijárművel.

Qatar-WC

Hogyan fogadjunk a 2022-es labdarúgó-világbajnokságra

Már majdnem itt az ideje a világ legrangosabb tornájának – a 2022-es labdarúgó-világbajnokságnak. Az idei év sok újítással jár. Az egyik az, hogy ez az első alkalom, hogy egy közel-keleti ország ad otthont a világbajnokságnak.