Az orosz fotográfus, Vlagyimir Migutyin nemrég bejárta az atomkatasztrófa sújtotta csernobili kizárási zónát egy infravörös szűrőjű géppel. Ilyen lehet egy túra Csernobilban.

A 30 km-es zóna egy furcsa, transzparens terület. Olyan hely, ahonnan a katasztrófa óta az ember távol maradt, a természet rezilienciája azonban töretlen. A teljes spektrumú kamera 590 nanométeres infravörös szűrője egy olyan világot mutat meg, amely ahelyett, hogy elszomorítana, inkább valóságos csodálattal tölti el az embert, a fotós szerint

egyfajta édenkert egy másik bolygóról.

Az elhagyatott gépek mögötti rózsaszínes erdő egy éteri világba repít, míg Simon, az emberbarát róka hólepte fák előtt pózol a kamerának.

Csernobil2
Simon, Az Emberbarát Csernobili Róka / Fotó: Vlagyimir Migutyin

Migutyin képei csodás példái a természet regenerálódásának még egy ilyen atomkatasztrófa után is, egyben figyelmeztet is minket a technológia végleteire.

Top sztorik a rovatból

Ez is érdekelhet

goballoon.hu - 2024 július - LinkMarketing - 6

Felkészülés a hőlégballonos repülésre

Ma már nem úgy készülünk egy hőlégballonos sétarepülésre, mint a 2019-ben megjelent “A hőlégballon” című film szereplői, akik az NDK-ból próbáltak megszökni egy ilyen légijárművel.

Qatar-WC

Hogyan fogadjunk a 2022-es labdarúgó-világbajnokságra

Már majdnem itt az ideje a világ legrangosabb tornájának – a 2022-es labdarúgó-világbajnokságnak. Az idei év sok újítással jár. Az egyik az, hogy ez az első alkalom, hogy egy közel-keleti ország ad otthont a világbajnokságnak.