A virtuális valóság segítségével vehetnek részt a tokiói egyetem hallgatói az operációkon a pandémia alatt.

A hallgatókat védik az eljárás segítségével

Brit kutatóknak sikerült előállítaniuk a koronavírus ellenszerét, azonban amíg a gyógymód nem válik elérhető tömegesen, addig be kell tartani az óvintézkedéseket. Japánban egy elképesztő módszert találtak az egyetemi hallgatók megvédésére.

A koronavírus-járvány megfékezése érdekében egy tokiói kórház különleges óvintézkedést vezetett be az orvostanhallgatók megóvása érdekében. A virtuális valóság (VR) segítségével livestreamen mutatják be a műtéti eljárásokat. Így a hallgatók az otthonaikban nézhetik meg az operációkat, írja a Futurism.

VR mutet
Virtuális műtét / Fotó: Rakuten

Az új oktatási rendet a tokiói Women’s Medical University vezette be. Az intézmény a mesterséges intelligencia-kutatások mellett az egészségügyi robotjairól is ismert. A sebészek most az operációkat egy hatalmas 8K felbontású virtuális valóság kamara előtt végzik, a tanulók pedig egy virtuális valóság-szemüveg segítségével az otthonaikból követhetik az eljárásokat.

A technológia számos lehetőséget rejt

A módszert a globális vészhelyzet miatt kialakult biztonsági óvintézkedések ihlették, de a későbbiekben is potenciális hatásai lehetnek majd az egészségügyi-oktatásban és a nagyközönség körében is.

[perfectpullquote align=”left” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Különösen a jelenlegi helyzetben hisszük, hogy a VR élő közvetítések nagyon hasznosak, hiszen fontos tapasztalatokat lehet megosztani emberi érintkezések nélkül[/perfectpullquote]

– magyarázta a virtuális valósággal foglalkozó cég, a Hacosco vezetője, Naotaka Fujii.

mutet VR
Tokiói kórház / Fotó: Futurism

A technika segítségével a diákoknak olyan élményben lehet részük, mintha ők maguk műtenének, amely ugyan nem helyettesíti a műtéteken való személyes részvételt, de a pandémia idején hasznos ismeretek birtokába kerülhetnek.

Magyarok eredtek a koronavírus nyomába, innen érkezhetett hazánkba

A Virológia Pécs Facebook-oldalán közzétett információk több mint öt hazai kutatóműhely tudósaitól származnak. A szakembereknek vírusgenomok szekvenálása után bonyolult genetikai elemzésekhez kellet nyúliuk, hogy kiderítsék: honnan származnak a hazai vírusok, és mennyire aktívan terjedtek Magyarország területén. A vizsgálat rávilágított, hogy többszörös, főként európai eredetű és párhuzamos behurcolások történtek.

“A VR-technológia gyors ütemben fejlődik az orvostudomány területén. Egyre gyakoribb a kutatásokban és az oktatásban, mint amelyen ez a projekt is, de a műtétek utáni rehabilitációkban is alkalmazható” – fejtette ki Naotaka Fujii.

Top sztorik a rovatból

Ez is érdekelhet

goballoon.hu - 2024 július - LinkMarketing - 6

Felkészülés a hőlégballonos repülésre

Ma már nem úgy készülünk egy hőlégballonos sétarepülésre, mint a 2019-ben megjelent “A hőlégballon” című film szereplői, akik az NDK-ból próbáltak megszökni egy ilyen légijárművel.

Qatar-WC

Hogyan fogadjunk a 2022-es labdarúgó-világbajnokságra

Már majdnem itt az ideje a világ legrangosabb tornájának – a 2022-es labdarúgó-világbajnokságnak. Az idei év sok újítással jár. Az egyik az, hogy ez az első alkalom, hogy egy közel-keleti ország ad otthont a világbajnokságnak.

alvás pihentető alvás tippek alváshoz egészséges alvás egészséges életmód

Ezeket edd, és ezeket kerüld, ha nem tudsz aludni

Jó alvás nélkül nincsenek jó nappalaink, de még rosszabb, hogy nem lehetünk teljesen egészségesek sem. Sokan szenvednek kialvatlanságban anélkül, hogy foglalkoznának vele, pedig komoly következményei lehetnek, ha hosszútávon nem tudunk megfelelően pihenni.

betegség hírességek hírességek betegségei maria cross halle berry lil wayne tom hanks toni braxton catherine zeta-jones 4

Hírességek, akik krónikus betegséggel élnek

A betegség nem válogat. A következő sztárok mind megvívták a maguk harcát különböző egészségi problémákkal és saját példájukon keresztül bebizonyították, hogy krónikus betegségekkel is lehet együtt élni, mégpedig boldog életet.