Kínai és iráni hackerek az utóbbi időben új célért küzdenek: igyekeznek megszerezni az Egyesült Államokban fejlesztett lehetséges koronavírus-ellenszer kutatási eredményeit és azokhoz szükséges lépéseket.

Made in…?

A kínai Wuhanból indult koronavírus gyorsan világjárvánnyá nőtte ki magát, ami emberek millióit késztette otthonmaradásra és elővigyázatosságra. A betegségről még mindig túl keveset tudunk, hetente új tüneteket regisztrálnak, és sok országban az emberek tesztelése is kezdő stádiumban toporog. Ugyan sok nemzet – beleértve Magyarországot is – küzd a fertőzés elleni vakcina megtalálásért, ez nehezebb és hosszadalmasabb procedúrának tűnik, mint gondolnánk. Egyes kutatók szerint akár 12-18 hónapot is igénybe vehet, írja a Futurism. Az antitest-kezelés azonban egy lehetséges iránynak tűnik. 

kinai hackerek koronavirus vakcina
Kínai és irán hackerek igyekeznek megszerezni a koronavírus elleni vakcina kutatási eredményeit / Fotó: Getty Images

Ugyan míg hírfogyasztóként csak abban reménykedünk, hogy végre legyen valami megoldás, függetlenül attól, hogy kié lesz ez az elsöprő siker, addig a háttérben komolyan értéknek számít, hogy ez a presztízs kinek adatik meg. Geopolitikailag igenis sokat jelent, hogy a vakcina végül Made in U.S.A vagy Made in China “felirattal” jelenik-e meg. A kínaiak mindent megtesznek annak érdekében, hogy megelőzzék a vakcina fejlesztésében a többi nemzetet. Ha kell hackereket is bevetnek ennek érdekében. 

Még nincs bizonyíték

Az Egyesült Államok sajtóorgánumai szerint január óta több helyi intézmény rendszerét feltörték. A cyber-támadások a jelenleg zajló pandémia gyógymódjainak lehetőségeit, nyilvános egészségügyi adatokat, és tesztelési eredményeket vettek célba. A Federal Bureau of Investigation (FBI) és a Cybersecurity and Infrastructure Security Agency (CISA) szerint a támadásokat kínai és irán hackerek végezték. 

A koronavírus újabb táptalaj Kína és az USA rivalizálásához

A koronavírus-járvány újabb tápot ad a Kína és az Egyesült Államok közti rivalizálásához. A történet végén az egyik fél jobban jár majd – kezdi elemzését a CNBC. A feszültség erősödése azzal kezdődött, hogy a felek egymást kezdték hibáztatni a járvány kitörése miatt.

Ugyan a hivatalok ezt illetően nem közöltek pontos bizonyítékokat, Kína máris tagadja a vádakat. Zhao Lijian, kínai miniszter elmondása szerint ilyen pletykák bizonyíték nélküli terjesztése morálisan megkérdőjelezhető.

Top sztorik a rovatból

Ez is érdekelhet

goballoon.hu - 2024 július - LinkMarketing - 6

Felkészülés a hőlégballonos repülésre

Ma már nem úgy készülünk egy hőlégballonos sétarepülésre, mint a 2019-ben megjelent “A hőlégballon” című film szereplői, akik az NDK-ból próbáltak megszökni egy ilyen légijárművel.

Qatar-WC

Hogyan fogadjunk a 2022-es labdarúgó-világbajnokságra

Már majdnem itt az ideje a világ legrangosabb tornájának – a 2022-es labdarúgó-világbajnokságnak. Az idei év sok újítással jár. Az egyik az, hogy ez az első alkalom, hogy egy közel-keleti ország ad otthont a világbajnokságnak.

alvás pihentető alvás tippek alváshoz egészséges alvás egészséges életmód

Ezeket edd, és ezeket kerüld, ha nem tudsz aludni

Jó alvás nélkül nincsenek jó nappalaink, de még rosszabb, hogy nem lehetünk teljesen egészségesek sem. Sokan szenvednek kialvatlanságban anélkül, hogy foglalkoznának vele, pedig komoly következményei lehetnek, ha hosszútávon nem tudunk megfelelően pihenni.