Végre írhatunk a Rombusz Műhely tematikus rendezvénysorozatáról, az Így dicsérjük Erószról, amely 2016. március 3-tól veszi kezdetét. A címéből már kitalálhatjuk, hogy a programok kohéziós erejében az erotika, a test, szerelem és az ezekhez kapcsolódó motívumok állnak majd.
A sorozat képzőművészeti kiállítással indul, ezután egy irodalmi, majd egy színházi est következik, de erről majd később!
A test és identitás szoros összefonódása, miszerint a testünkről alkotott kép az egészséges énkép szerves részét képezi, evidenciává vált, a kortárs fogyasztói kultúra termelési motorjának nárcisztikus alapja. A képzőművészetben is az 1980-es évek fordulatát követően a test az ábrázolás tárgyából sokkal inkább a médium szerepébe lépett (akcióművészet, feminista videó- és performansz művészet, body art).
A test tudatos használata – a gesztusnyelvtől a testiség és szexualitás kapcsolatán át, egészen a testtel kapcsolatos további vizuális kódok alkalmazásáig, mint az öltözködés, szubkulturális utalások, a testalkat és kondíciók keretek közé szorítása – mind hozzájárulnak, hogy az anyagi természetű kultúra legitim kommunikációs csatornája legyen az identitás finom különbségeinek, a magától értetődő sokféleségnek.
A négy bemutatkozó alkotó eltérő aspektusokban használja a testet mint hordozó/mediális felületet.
Köbli Alexandra csonkolt próbababa testből születő festészeti tárgya absztrakt megközelítést kínál.
Viola Szandráról készült fotókban – a tömegmédia ismerős reprezentációs technikájával átitatott szerepbe bújva – saját bőrfelületét avatja a lírai projekció tárgyává.
Teodora Teddy Stefanuta részletgazdag, nagyméretű papírmunkáin a japán tusrajzok érzékenységével vezet be egy privát tetoválásgyűjteményébe.
Kovács Vörös Réka installációja pedig az ábrázolt modellt helyezi más viszonyrendszerbe, az alkalmazott ablakfelületen keresztül munkájában inkább a megfigyelés folyamatára reflektál.
Kiállítók az esten:
KOVÁCS VÖRÖS Réka
KÖBLI Alexandra
Teodora Teddy STEFANUTA
VIOLA Szandra
Az Így dicsérjük Erósz programsorozatot megnyitja: Nemes Z. Márió költő, esztéta
A kiállítást megnyitja: Salamon Júlia kurátor
Facebook-esemény: ITT
Időpont: Március 3. – csütörtök– 19 óra
Helyszín: Rombusz Műhely
Jegyár: Ingyenes