A 2000-es években a hangulattábla meghatározó életmódbeli eszközt jelentett. Az elmúlt években nem csak művészek hívták segítségül, hanem mindenki más is. Nézzük, mire jó és hogyan érdemes elkészíteni!
Már a háborút követő években
Néhány hangulatos, amolyan „jó ránézni” kép egymás mellett, és kész is a hangulattábla. Azért fontos tudni, ennél több van mögötte. Anno, a háborút követő években, rengeteg divattervező ezzel a módszerrel kommunikálta elképzeléseit egy nagyobb kreatív csapatnak. A hangulattáblával ötletet, témát vagy valamilyen hangulatot tudunk közvetíteni.
Egy Brooklynban élő művész, Stephanie Echeveste hangulattábla – és látványtábla workshopokat tart cégén (Distill Creative) keresztül. A művész szerint a két fogalmat gyakran keverik. Előbbi az ötletelésben, a kreatív projektek megtervezésében segít. Utóbbi pedig a személyes vagy szakmai célok kitűzésére szolgál.
Nézzük, hogyan vágj neki!
Válassz egy ötletet!
Az inspirációtól a megvalósulásig hosszú lehet az út. Egy művészeti project elkészítéséhez érdemes leírni az első gondolatokat, ötleteket, mielőtt továbbhaladnál. Erre a célra jól jöhet egy notesz vagy egy külön dokumentum a számítógépeden. Nincsenek szabályok, csak egyszerű ötletelés.
Kutass és szerezz minél több információt!
Mindegy, hogy milyen messze vagy a végeredménytől, fontos, hogy minél több információt gyűjts össze a témával kapcsolatban. Echeveste tanácsa, hogy amíg nem tiszta, mit is szeretnél pontosan, azt is írd le, ami adott pillanatban jelentéktelennek tűnik. Ugyanis a későbbiekben még jól jöhet.
Meetlab: ezerarcú kreativitás és játék / ContextUs
Pár hete egy ismerősöm futólag megemlítette, hogy van egy Meetlab nevű hely a Stoczek utcában, ahol fiatalok különböző kreatív projekteken dolgoznak. Kevés információ, mégis felkeltette az érdeklődésemet. Az online keresgélés után hamar úgy döntöttem, személyesen szeretném látni a helyet és megtudni, valójában mi is folyik a 11. kerületi szuterénben.
Szelektálj!
A hangulattábla nagysága korlátozott. Kénytelen leszel az összegyűjtött anyagodból kiszedni a leglényegesebb információkat. Ez segít kikísérletezni, melyik a legmegfelelőbb végső megoldás. A hangulattábla tulajdonképpen segít az agyadnak alkotni, anélkül, hogy nyomás alatt lenne.
Mindenkinek stresszmentes, kreatív időtöltést kívánunk!