A United Colors of Benettonnak sikerült egy olyan, megosztó kampánnyal előrukkolnia, amely a Földközi-tengeren megmentett menekültekről készült fotókkal reklámozza az olasz céget. 

A reklámban menekültek láthatók mentőmellényben, körülöttük önkéntesekkel. A mentéseknél segédkező SOS Méditerranée helyteleníti, hogy a Benetton “bajban lévő emberekről” készített fotókat használ fel a reklámjaiban.

Matteo Salvini, olasz belügyminiszter ezt írta Twitter-oldalán: “Én vagyok az egyetlen, aki ezt megvetendőnek tartja?”

A hirdetések online és a La Repubblica olasz lapban jelentek meg. A reklámhoz az SOS Méditerranée, német karitatív szervezet által menekültek százainak megmentését megörökítő fotóit használták fel. 

https://twitter.com/benetton/status/1008663786759303170?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.bbc.com%2Fnews%2Fworld-europe-44545860

“Az SOS Méditerranée teljes mértékben elhatárolódik a reklámkampánytól, amely a csapataink által a tengeren bajba jutott emberek megmentéséről a mentési munkák alatt készült képet teszi közszemlére” – áll a segélyszervezet kedden posztolt Twitter-üzenetében.

A cikk elkészültekor a Benetton még nem reagált a kommentekre.

Benetton on X (formerly Twitter): “Photo by Orietta Scardino / ANSA pic.twitter.com/guFAq0976l / X”

Photo by Orietta Scardino / ANSA pic.twitter.com/guFAq0976l

Salvini egyébként, aki a jobboldali populista Liga pártot vezeti, nem engedte, hogy a menekülteket megmentő hajó kikössön Olaszország partjainál. Az Aquarius-t Máltánál is visszafordították, de néhány másik hajóval együtt végül kiköthettek a spanyolországi Valencia-ban.

Salvini az olasz választások alatt kemény kiállást ígért a migrációval szemben.

Olaszország az Észak-Afrikából Európába érkező menekültek fő belépési pontja.

A Benetton-kampányt Oliviero Toscani, ellentmondásos olasz fotós tervezte. Egyszer már eljött a divatmárkától, 2000-ben, de idén februárban visszatért. Az 1980-as évek óta számos megosztó reklám fűződik a nevéhez. Olyan témákat feszeget, mint az emberi jogok, a vallás, a rasszizmus. Állítása szerint kampányainak célja, hogy felhívják a figyelmet bizonyos kérdésekre.

102124717 Gettyimages 962796046
Oliviero Toscani / Fotó: Bbc / Getty Images

1991-ben Toscanit azért támadta az olasz katolikus egyház, mert olyan képet használt egy reklámban, amelyen egy pap és egy apáca csókolózott. Egy évre rá a David Kirby meleg aktivistáról és AIDS-betegről egy kórházi ágyon fekve készült fotó miatt kritizálták. 

Slide 17
/ Fotó: Slide Player

1996-ban pedig egy reklámban 3 egymás melletti “emberi” szívet ábrázoló képet használt fel, amelyekre ezeket a szavakat írta: fehér, fekete, sárga. 2000-ben azután vált meg tőle a Benetton, hogy a cég kénytelen volt elnézést kérni a “Mi, a halálsoron” címet viselő kampányáért, amelyben az USA-ban halálra ítélt rabok képeit használták fel.

Nemrégiben arról számoltunk be, hogy a migráció a világ egyik legnagyobb problémája, és az ENSZ Menekültügyi Főbiztosságának adatai szerint a menekültek száma a tavalyi évben elérte a 68,5 milliót.

Top sztorik a rovatból

Ez is érdekelhet

goballoon.hu - 2024 július - LinkMarketing - 6

Felkészülés a hőlégballonos repülésre

Ma már nem úgy készülünk egy hőlégballonos sétarepülésre, mint a 2019-ben megjelent “A hőlégballon” című film szereplői, akik az NDK-ból próbáltak megszökni egy ilyen légijárművel.

Qatar-WC

Hogyan fogadjunk a 2022-es labdarúgó-világbajnokságra

Már majdnem itt az ideje a világ legrangosabb tornájának – a 2022-es labdarúgó-világbajnokságnak. Az idei év sok újítással jár. Az egyik az, hogy ez az első alkalom, hogy egy közel-keleti ország ad otthont a világbajnokságnak.