„Orbán Ráhel Gustav Klimt műtermében Adele Bloch Bauer helyébe lép” címmel mutatta be a közéleti festészetéről is elhíresült DrMáriás.
Az Ausztria Mona Lisájának is hívott Adele Bloch-Bauerről Klimt két képet is festett, ezek egyikét gondolta újra a miniszterelnök lányával a művész.
drMáriás
Magyar Egyesült Állam 80 x 100 cm, akril vásznon, 2020 Lehetne ez a… kár az új magyar zászló is, amely egyesíti a győztes jövőbe vezető vezércsillagunkat és az Árpád-házi múltat, azonban másról van itt szó: 2023-ban, miután újabb kétharmadot szerzett mostani hatalmunk végre megvalósítja régi, jól előkészített tervét, mely szerint kilép az Európai Unióból és az Amerikai Egyesült Államok részévé válik annak európai szatellit-tagjaként.
A kép máris a nagyközönség kritikai tűzvonalába került a Facebookon, Van aki azt írta, több baj is van a képpel: nem látszik, hogy a saját lábán állna a modell, az eldobált pelenkáknak nem is volt szeme, továbbá, hogy nem elég ” komoly” nő, mert a milliós karóra nincs rajta. A további esztétikai vitáért látogasson el a festő oldalára.
Zseniális: DrMáriás megfestette egy esetleges képzőművészeti kulturkampf főbb szereplőit
Bud Spencer és Terence Hill filmjeinek jellegzetes momentuma az egy másodpercnyi feszült kötéltánc, ami elválasztja nyugalmat a csukott ablakon át kihajítós kocsmai tömegverekedéstől. Minden bizonnyal ezt a pillanatot örökíthette meg drMáriás, amikor megfestette a 2018-es Vihar A Biliben-díj nyertesének, a magyar kulturkampfnak képzőművészetre optimalizált verzióját, önmagához képest szokatlanul realisztikus módon, a Kánoncsinálók – A kortárs képzőművészet zsűrije Max Beckmann műtermében című képén.
DrMáriás egy korábbi képét, a Kánoncsinálókat a Kieselbach Galéria vasárnapi árverésén 700 ezer forintos áron ütötték le.