Sally Rooney regényének BBC adaptációja, a Normal People hű marad az eredeti műhöz, tartalommal ruházza fel a szexjeleneteket.
Az intimitás bemutatása kihívás volt
Sally Rooney Nomális emberek című regénye a 2018-as évek egyik nagy könyvsikerének bizonyult. Arról még nincsenek hírek, hogy megfilmesítik-e Boris Johnson apjának pandémia témájú könyvét, de a BBC tévécsatorna döntött úgy, hogy 12 részes minisorozatot készít a Normal People alapján.
A BBC-sorozat központi témája a szexualitás, hiszen a főszereplők története gyakorlatilag az intimitáson keresztül bontakozik ki, írja a The Guardian. Nehéz feladat volt a készítők számára, hogyan lehet a sztorit elmesélni anélkül, hogy erotikus filmmé váljon.
A probléma megoldására ezért Ita O’Brien személyében szexuális koordinátort alkalmaztak a filmesek. Felismerte, hogy Rooney számára a szexjelenetek gyakorlatilag párbeszéd jelenetekként funkcionálnak, hiszen nála az intimebb részek ugyanolyan jelentéssel bírnak, mint a szavak.
A Normal People (Normális emberek) könyvben az egyik legkülönlegesebb dolog, hogy szex erőteljesen megjelenik benne, de nem a megszokott módon. Mint amikor egy jóbarát közvetlenül a füledbe suttogja a történteket. Ez az, ami jellemzi Rooney művészetét.
[perfectpullquote align=”left” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Szerelmi történetet készít a posztromantikus kor számára[/perfectpullquote]
– fogalmaz Fintan O’Toole író.
A regény és a sorozat az X-generáció romantikáját elemzi
A történet az X-generációról szól, akik szexuálisan nyitottak és ez személyiségük, önkifejezésük meghatározó részét képezi az intimitás.
A sorozat két fiatal, Connell (Paul Mescal) és Marianne (Daisy Edgar-Jones) egymással és a szexualitásukkal történő megismerkedést tárja fel. A két fiatal különböző társadalmi háttérrel rendelkezik, de ugyanabban az ír kisvárosban élnek, ahol megismerkednek egymással és a romantikus élet kihívásaival.