Egy munkáspárti politikus, Peter Hain a Lordok Házában tartott beszédében nevezte meg a Sir Philip Green milliárdos üzletembert, akit öt alkalmazottja vádol szexuális zaklatással, és rasszizmussal – írja a The Guardian.
A munkáspárti politikus, Peter Hain azt mondta, hogy kihasználva a parlamenti privilégiumát kötelességnek érezte, hogy nyilvánosságra hozza az üzletember kilétét.
Hain szerint az üzletember megnevezése egyértelműen a “közérdeket” szolgálja.
[perfectpullquote align=”left” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]A beszédében azt is elmondta, hogy az egyik áldozattal személyesen is felvette a kapcsolatot, akit a befolyásos üzletember pénzzel és titoktartási szerződéssel hallgattatott el [/perfectpullquote]
– idézi a lap.
Az ügy előzménye, hogy korábban a Sir Terenc Etherton, a második legmagasabb rangú brit bíró megtiltotta a Daily Telegraph nevű brit lapnak, hogy nyilvánosságra hozzon egy cikket, amiben egy meg nem nevezett üzletembert öt alkalmazottja szexuális zaklatásával és rasszizmussal vádolt. A titoktartási szerződések miatt a lap viszont csak törvénysértés árán nevezhette volna meg milliárdost.
Buzás Lelle: A jelenség fontos, nem a személy – gondolataim a #metoo kampányról / ContextUs
De mi értelme van egy hashtag megosztásának? Valóban lehet-e vele részvétet nyilvánítani? Számadatokat csak nagyjából tudunk vele mérni, mert gondolom, nem mindenki osztja meg, aki áldozatul esett szexuális zaklatásnak. Szerintem a kampány kifejezetten önző tud lenni, mintha mindenki inkább kicsit sajnáltatni akarná magát ezzel a megosztással, semmint együttérzést kifejezni vele, és inkább kereskedelmi célra használja a személyes tragédiákat.
A Telegraph korábban arra hivatkozott, hogy az ügy új lendületet adhatna a #MeToo-kampánynak. A tiltás egyébként továbbra is érvényben van, azonban Peter Hain nyilatkozatát szinte a teljes brit média átvette
Sir Philip Green az Arcadia Group vezérigazgatója, hozzá tartozik többek között a Topshop és Dorothy Perkins divatcég is.