Az Egyesült Királyságban július 4-től a színházak újranyithatnak, ám előadásaikat csak közönség nélkül játszhatják. Számos intézmény azonban nem áll készen. Támogatásul Anglia-szerte becsomagolt színházak bukkantak fel.

Műsor élő közönség nélkül

Egy új projekt segítené azokat a brit színházakat, amelyek a júliusi nyitási engedély ellenére nem állnak készen darabjaik bemutatására. Ezek a kulturális intézmények július 4-től kinyithatnak, ám műsoraikat csak online kereteken belül élvezhetik a nézők, élőben egyelőre nem. Ennek ellenére a Hamletet nem sokára már a technológia segítségével tekinthetjük meg. 

national thatre
A National Theatre feldíszítve a #scenechange által / Fotó: Getty Images

Az üresen kongó színházakat, a #scenechange projekt elképzelése szerint, reményteli üzenetekkel díszítik fel a kezdeményezésben résztvevők. A legtöbb ilyen épület körül rózsaszín “Missing Love Theatre” feliratú szalagok futnak körbe az Egyesült Királyságban és Írországban egyaránt. Az elképzelés a színházakban dolgozó tervezők által valósult meg, akik szeretnének egy kis színt vinni azokba a mélyülő válságban elmerülő intézményekbe, amelyekben normális esetben hatalmas nyüzsgés lenne. 

Kapcsolat a válságban

Az első feldíszítésre kerülő épület a brit National Theatre volt, ahol nemrégiben bejelentették, hogy számos munkavállalót augusztustól kénytelenek elbocsátani. A “becsomagolt” színházak közé tartozik többek között még Manchester Royal Exchange, a Royal Plymouth Theatre, a Sherman és a Cardiff is, írja a The Guardian.

Brit archeológusok tárták fel London legősibb színházát, a Vörös oroszlánt

William Shakespeare műveit máig játsszák a színházak, például a Globe Színház is, az alkotásait tartalmazó eredeti kiadványok pedig milliárdokat érnek. A drámaíró egyik korai darabját is játszották abban a színházban, amelynek romjai nemrég kerültek elő Londonban. A The Red Liont (Vörös Oroszlán) tartották az első színháznak, amelyet I.

Július folyamán újabb események kerülnek megrendezésre, amely során az emberek a Scene/Change több mint ezerfős gárdájával együtt további kulturális épületeket díszíthetnek fel. A szervezők között olyan neves jelmez- és díszlettervezők munkálkodnak mint Es Devlin, Bunny Christie, Rae Smith vagy Tom Piper. A kezdeményezés nem csak színt visz az olyan intézmények megfakult életébe, amik a mi hétköznapjainkat hivatottak szebbé varázsolni, de kapcsolatot képez a színházak között is.

Top sztorik a rovatból

Ez is érdekelhet

goballoon.hu - 2024 július - LinkMarketing - 6

Felkészülés a hőlégballonos repülésre

Ma már nem úgy készülünk egy hőlégballonos sétarepülésre, mint a 2019-ben megjelent “A hőlégballon” című film szereplői, akik az NDK-ból próbáltak megszökni egy ilyen légijárművel.

Qatar-WC

Hogyan fogadjunk a 2022-es labdarúgó-világbajnokságra

Már majdnem itt az ideje a világ legrangosabb tornájának – a 2022-es labdarúgó-világbajnokságnak. Az idei év sok újítással jár. Az egyik az, hogy ez az első alkalom, hogy egy közel-keleti ország ad otthont a világbajnokságnak.

alvás pihentető alvás tippek alváshoz egészséges alvás egészséges életmód

Ezeket edd, és ezeket kerüld, ha nem tudsz aludni

Jó alvás nélkül nincsenek jó nappalaink, de még rosszabb, hogy nem lehetünk teljesen egészségesek sem. Sokan szenvednek kialvatlanságban anélkül, hogy foglalkoznának vele, pedig komoly következményei lehetnek, ha hosszútávon nem tudunk megfelelően pihenni.

betegség hírességek hírességek betegségei maria cross halle berry lil wayne tom hanks toni braxton catherine zeta-jones 4

Hírességek, akik krónikus betegséggel élnek

A betegség nem válogat. A következő sztárok mind megvívták a maguk harcát különböző egészségi problémákkal és saját példájukon keresztül bebizonyították, hogy krónikus betegségekkel is lehet együtt élni, mégpedig boldog életet.