A Marquises-szigetek alatt egy különös, eddig ismeretlen kőzetstruktúrát fedeztek fel a Marylandi Egyetem geológusai.
Több évtizednyi adatot elemeztek a kutatók
A tudósok számára nem csak a világűr rejteget feltárandó titkokat, mint amilyenek a fekete lyukak, vagy a bolygók keletkezése, hanem Földünk legmélye is.
Kutatókból álló csoport a cutting-edge képalkotási technikát alkalmazva egy hatalmas, váratlan struktúrát fedeztek fel közel a Föld magjához, írja a Futurism. Mindez emlékeztet miket arra, milyen keveset is tudunk a bolygónk belsejéről, amelyen élünk.
Vedran Lekić, a Marylandi Egyetem geológusprofesszora szerint a Föld magja körüli anomáliákból adódó struktúrák sokkal gyakoribbak annál, mint ahogy eddig feltételeztük. Lekić és csoportja egy gépi tanulás algoritmust, a Sequencert alkalmazták. Az algoritmus segtségével több száz, földrengés keltette szeizmikus adatot elemeztek, amelyeket az elmúlt évtizedekben gyűjtöttek azért, hogy feltérképezzék a Föld eddig ismeretlen belsejét. A folyamat hasonlít ahhoz, mint amivel a denevérek tájékozódnak környezetükben.
Extrém hőmérsékleti viszonyokat tártak fel
A tudóscsoport még nem tisztázta pontosan miből is áll a hatalmas, újonnan felfedezett képződmény, de feltételezik, hogy extrém sűrű és forró olvadt kőzet alkotja. Lekić reméli, hogy a technikával sikerül majd világunk további rejtett titkait is feltárni.
Egy éven belül tesztelhetik embereken Elon Musk agyi implantátum-ötletét
Elon Musk, a Tesla és a Paypal alapítója nemrégiben létrehozta a Neurolink nevű céget, mely a mentális betegségek leküzdése érdekében dolgozik a fejlett technológiájú neurális interfészeken, melyek elsősorban a memória célzott manipulációját igyekszik megvalósítani. Az eljárás javíthatja az intelligenciahányadost, az emlékezőképességet és mentális zavarokat is.
„Mindannyiunkat meglepett, hogy olyan hatalmas képződményt találtunk a Marquises-szigetek alatt, amiről még fogalmunk sem volt azelőtt. Ez valóban izgalmas, mert rámutat arra, hogy a Sequencer-algoritmus segíthet abban, hogy értelmezzük a világszerte gyűjtött szeizmografikus adatokat olyan módon, amire eddig nem voltunk képesek” – magyarázza a professzor.