Joni Mitchell szolidaritásból csatlakozott Neil Younghoz abban, hogy eltávolítsa zenéjét a Spotify-ról, tiltakozva az ellen, hogy az egy népszerű, vakcinaellenes podcastnak ad otthont.

Joni Mitchell sem viseli el, hogy hazugságokkal osztozzon a platformon

Joni Mitchell, akinek 1971-es Blue albumát minden idők egyik legnagyobb albumaként tartják számon, az első nagy horderejű zenész, aki Neil Young mellett foglalt állást a streaming-óriás ellen, írja a The Guardian.

A felelőtlen emberek hazugságokat terjesztenek, amelyek az emberek életébe kerülnek. Szolidaritást vállalok Neil Younggal és a globális tudományos és orvosi közösségekkel ebben a kérdésben

 – mondta. 

A lépés felpörgette a vitát Joe Rogan humorista Spotify-hoz szerződött vitatott podcastja körül, amely a múlt héten vihart kavart az oltásellenes összeesküvés-elméletek, az eltörlés kultúráról és a közösségi média rendfenntartásáról megfogalmazott vélemények miatt.

Young rajongói és álláspontjának támogatói közül sokan a streaming platform bojkottjára szólítottak fel, és hogy más művészek kövessék példáját. Az „I stand with Neil Young” (Neil Young oldalán vagyok) és a #CancelSpotify (TöröljükElASpotify-t) felkapottak lettek a közösségi médiában.

A Spotify elkezdte eltávolítani Young zenéjét a platformjáról, miután a zenész ultimátumot intézett a céghez. „Lehet nekik Rogan vagy Young. Mindkettő nem.”

A Spotify azt mondta, hogy sajnálja Young döntését, de reméli, hogy „hamarosan újra üdvözölheti”. A streaming óriás 2020-ban 100 millió dollárt fizetett a Joe Rogan Experience podcastért, amely a világ egyik legnépszerűbb podcastja 11 millióra becsült közönségével.

Neil Young után egyre többen bojkottálják a Spotify-t

Tudósok és orvosszakértők százai írtak alá a Spotify-nak címzett nyílt levelet, mondván, hogy Rogan „ismételten félrevezető és hamis állításokat terjesztett podcastjában, bizalmatlanságot váltva ki a tudomány és az orvostudomány iránt”, és „számos megalapozatlan összeesküvés-elméletet terjesztett”.

A Spotify részesedése az Egyesült Államok zenei piacán a 2010-es 7%-ról 2020-ra 83%-ra nőtt, ami minden bizonnyal elriasztja a zenészeket attól, hogy elmenjenek. Egy másik bonyolító tényező, hogy sok nagy sztár átadta az irányítást a zenéje felett azzal, hogy hatalmas összegekért eladta kiadói jogait. Tavaly Young eladta dalkatalógusa jogainak felét a Hipgnosis-nak.

A közösségi oldalak felhívása, hogy az emberek mondják le Spotify-előfizetéseiket, felerősödött Mitchell Young álláspontját támogató nyilatkozata után. A Spotify nem hozta nyilvánosságra, hogy hány törlés történt az elmúlt napokban, de az ügyfélszolgálati csapata az előfizetőknek küldött üzenetben azt írta, hogy a streaming szolgáltatás „sok kapcsolatfelvételt kap, ezért lassú lehet a válaszadás”.

Eközben Barry Manilow tagadta, hogy követné Young példáját, és eltávolíttatná zenéjét a Spotify-ról.

Kapcsolódó cikk

Top sztorik a rovatból

Ez is érdekelhet

ruzsa magdi 2026 kossuth dij

„Itt a bizonyíték, hogy a tehetség mindig utat tör!” – Rúzsa Magdi kitüntetése a legszebb pillanat, amit Orbán Viktor idén átadott

Több mint 20 évvel ezelőtt mezítláb sétált be a Megasztár válogatójára Rúzsa Magdi, és az AC/DC Highway to Hell című dalával elindította csodálatos karrierjét. Az énekesnő az elmúlt két évtizedben slágert slágerre halmozott, hétszer töltötte meg duplán az Arénát és sorra kapta az elismeréseket. Az utóbbiakhoz mától a Kossuth-díjat is hozzáteheti.