Hosszú betegség után 85 évesen meghalt Pejtsik Árpád György, aki számos zenepedagógiai mű szerzője. Január 29-én helyezik végső nyugalomra a Kispesti temetőben.

Emlékkoncertet is szerveznek Pejtsik Árpád György tiszteletére

Szűk családi körben vesznek búcsút Pejtsik Árpád György zenepedagógus, gordonkaművész, zeneszerzőtől január 29-én 10 óra 30 perckor a Kispesti temetőben.

Meghalt Pejtsik Arpad Gyorgy Zeneszerzo
Pejtsik Árpád György Gordonkaművész-Zenepedagógus / Fotó: Wikimedia

A december 28-án hosszú betegség után 85 évesen meghalt Pejtsik Árpád György számos zenepedagógiai mű szerzője, a Magyar Állami Operaház jubileumi arany emlékgyűrűvel díjazott nyugalmazott művésze, az Artisjus-, az Apáczai Csere János-díj és a Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetettje volt.

Temetése a jelenlegi járványügyi helyzetben csak szűk családi körben lehetséges.

Aznap, január 29-én 17 óra 30 perckor Budapesten, az Avilai Nagy Szent Teréz templomban nyilvános gyászmisén emlékeznek meg róla – közölte az elhunyt családja. Pejtsik munkássága előtt tisztelegve a közeljövőben emlékkoncertet szerveznek.

Apja szívügye volt, hogy csellózzon fia

Pejtsik Árpád György 1935-ben született. Családjában kultusza volt a kamarazenélésnek, édesapja indíttatására vett hangszert a kezébe, akinek szívügye volt, hogy fia csellózni tanuljon. Tanárai Banda Ede, Sebestyén Sándor és Zsámboki Miklós voltak, utóbbi a magyar gordonkaoktatás megalapozójának, Popper Dávidnak volt tanítványa, így Pejtsik folytatója, örököse ennek az iskolának.

Kapcsolódó cikk

Harminchárom évig játszott a budapesti Operaház zenekarában, és mindvégig tanított is. Tudatosan kereste és találta meg azt a határterületet, amelyen a legjobb lehet. Egyszerre birtokolta a hangszeres és a zeneszerzői tudást, a pedagógiai érzéket és azt a hatalmas repertoár-ismeretet, amelyet sok évtizedes tudatos anyaggyűjtéssel, jegyzeteléssel teremtett meg.

Kapcsolódó cikk

Több mint száz kiadványt jelentetett meg az Editio Musica Budapest Zeneműkiadónál. Ezek egy része a gordonkázás tanítását segítette, más részük a repertoár bővítését szolgáló előadási darabokat tartalmaz. Ezek a kották világszerte ismertek lettek, és nemzetközi vizsgaanyagokba is bekerültek.

Top sztorik a rovatból

Ez is érdekelhet