A gyermekbántalmazásra hívja fel a figyelmet a noÁr legújabb dala, a 116-111, amely a Kék Vonal Gyermekkrízis Alapítvány lelkisegély-vonalának ingyenes hívószáma.
Molnár Áron szerint csak együtt találunk közös megoldásokat
A noÁr társadalmi problémákra reflektáló zenei formáció, amelynek Molnár Áron színész-szenész-aktivista az alapítója és frontembere. Hitvallása szerint a zene, a költészet és a tettek erejével is síkra szállhatunk az emberségesebb, szabadabb és nyitottabb társadalomért. A zenekar frontembere szerint csak együtt találunk közös megoldásokat. A formáció legújabb, június 18-án megjelent dala a gyermekek perspektíváját vizsgálva szól a családon belüli erőszakról.
Az egészségügyi veszélyhelyzet és a karantén időszaka alatt a családtagok összezártságából fakadóan, sajnos megnövekedett a családon belüli erőszak gyakorisága. Szakértők szerint a kijárási korlátozások alatt történt súlyos esetekkel az áldozatok később fogják megkeresni a segélyszolgálatokat, amikor már több szabadságuk, és ez által több lehetőségük lesz segítséget kérni.
Ha veszélyben érzed magad
A noÁr azért választotta az új szám címének a Kék Vonal lelkisegély-vonalának hívószámát, a 116-111-et, hogy minél több fiatallal megismertesse ezt a telefonszámot, és arra bíztassa őket, hogy merjenek segítséget kérni.
Molnár Áron “noÁr”: „Félünk kérdezni, holott pont a kérdések visznek minket előre”
ContextUs: Nyolc hónapja töltötted fel a legelső videót a noÁr csatornádra. Az Ébresztő című dalban az egyik üzenet, amit megfogalmaztál, hogy szeretnéd elindítani a kommunikációt. Mit érzel, ez sikerült? Az első számú terv valóban az volt, hogy a kommunikáció induljon el, és ezért kerestem azokat a csatornákat, amiken keresztül ez megtörténhet.
Ez az ingyenes és anonim módon hívható telefonszám az egész országból elérhető a segítségre szoruló gyerekek és fiatalok számára. A 24 év alattiak tanácsot kérhetnek egy nehéz döntési helyzetben, feltehetik kérdéseiket például a lelki egészséghez, a párkapcsolatokhoz, a szexualitáshoz vagy az internetbiztonsághoz kapcsolódóan. Akkor is fordulhatnak az alapítványhoz, ha veszélyben vannak, és azonnali segítségre szorulnak.
https://www.youtube.com/watch?v=GbYedCurWdY
A dal és hozzá készült videó ezen kívül azért is érdekes, mert ez a noÁr első animációs klipje. A videót a Remarker csapata készítette el, akik lelkiismeretes utánajárással és nagyfokú részleteséggel dolgozták fel ezt az igen érzékeny témát.
A noÁrnak nem ez az egyetlen ilyen jellegű projektje. A formáció a Ti vagytok a Hősök című műsorában olyan civil szervezeteket mutat be és támogat 100.000 forinttal, akik kiemelkedő társadalmi célú munkát végeznek.
Érdemes tehát a zenei formáció munkáját követni, a közeljövőben még több gyermekvédelemmel és gyermekjogokkal kapcsolatos projektet várhatunk tőlük.
A Kék Vonal Gyermekkrízis Alapítvány 1993 óta dolgozik a gyerekek jogaiért. Elsődleges feladatuk a gyerekek és fiatalok meghallgatása, a bajba jutott kiskorúak segítése. Azon dolgoznak, hogy az ENSZ definíciója szerinti gyermek jogok megvalósuljanak Magyarországon. Küldetésüknek érzik, hogy a gyerekekkel kapcsolatba kerülő felnőttek a kiskorúak mindenek felett való érdekeit képviseljék. Legfőbb értékeik a gyerekközpontúság, a bizalom, az együttműködés és felelősség.