Nick Burton Our Plague Year (A pestises évünk) címen készített képregényt, amely a pestisjárvány sújtotta angliai falu életét mutatja be az 1600-as években.
Maihoz hasonló helyzetet mutat be a képregény
A világ legpusztítóbb járványai között is kiemelkedő helyen szerepelt a Fekete Halál, aminek a témáját használta fel Nick Burton képregényrajzoló, hogy a jelenkori pandémia társadalmi hatásait elemezze.
„Tudod mi zavar a karantén óta? Hogy senki sem bízik már többé a másikban. Ne gyere közel hozzám, lehet, hogy fertőzött vagy” – olvasható a képregény felütésében. A történet viszont nem napjainkban, a koronavírus-járvány idején játszódik. A Nick Burton az Our Plague Year (A pestises évünk) című képregénye az 1665-os évbe repíti vissza a olvasót a pestisjárvány idejére, írja a The Guardian.
A művész minden héten új epizódot jelentet meg a Our Plague Year-ből, amely egy-egy momentumot mutat meg a 100 epizódra tervezett történetből.
Egy művész festményeket készít a koronavírussal kapcsolatos hírekből
Annak ellenére, hogy Marina Abramović elutasítja, hogy a művészek a koronavírust dolgozzák fel, Marc Quinn festőművész mégis a pandémia eseményeit használja ihletként. Naponta mindenki találkozik a járvánnyal kapcsolatos híradásokkal, nem kivétel ez alól Marc Quinn festőművész sem. Mindenkiből mást váltanak ki a járványhoz köthető tudósítások.
Burton a mostanihoz hasonló eseményt keresett a történelemben, így talált rá Eyam falucska híres történetére. Eyam ugyanis teljesen izolálta magát a Fekete Halál idején.
[perfectpullquote align=”left” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Azonnal felfedezheted a kapcsolatot a mostani társadalmunkkal[/perfectpullquote]
– állítja az alkotó.
Az összeesküvés elmélet sem hiányzik a képregényből
Burton a képregényben egy alternatív-világot hozott létre Eyam megalkotásakor, amely rekonstruálja a jelenlegi helyzetet egy történelmi fikcióban. Az emberek a vezetők utasításait betartva igyekeznek túlélni, miközben kíváncsian figyelik a szomszédaikat, és a testi közelséget fenyegetésként élik meg.
No Title
No Description
A képregényben felfedezhető párhuzamok a jelenkor sötétségével, de mellette a komikus realitás is felfedezhető a sorok között. Ahogy manapság is, az eyami történetben is vannak olyanok, akik nevetségesnek tartják a szabályok betartását. Illetve a pestis történetben is megjelennek az összeesküvés elméletek, amikkel a járványt próbálják magyarázni. Az eyami emberek a tündéreket vádolják a történtekért, hiszen akkoriban gonosz lényeknek tartották őket és féltek tőlük.
Így néznének ki az egészségügyi dolgozók képregényhősként
A szabadúszó képregény-illusztrátor egy olyan rajzsorozatot készített, amelyet a koronavírus-járvány ihletett: az egészségügyi dolgozókat az ismert szuperhősök mintájára rajzolja meg, írja a . MJ Hiblen számára az inspirációt az adta, hogy látta az egészségügyben dolgozó barátját, aki a koronavírus-járvánnyal folytatott mindennapi küzdelemben egyre elgyötörtebb.
Nick Burton Our Plague Year című folytatásos képregénye már elérhető a Home magazin weboldalán online változatban.