LoveFrom X Airbnb
Sir Jony Ive, az IMac, iPhone, iPad és Apple Watch formatervezője fogja az Airbnb szállásmegosztó applikáció legújabb generációjának termékeit és szolgáltatásait megtervezni, írja a The Guardian.
Ive tavaly távozott az Apple-től formatervezési igazgatói pozícióból, mostantól viszont saját tervező cégével, a LoveFrommal az Airbnb weboldalának és applikációjának újragondolásáért felel. A San Francisco-i céget a koronavírus-járvány nagyon súlyosan érintette, hiszen a jóléti társadalmakban addig virágzó turistautak gyakorlatilag megszűntek. Így nem kevesebb Ive lesz feladata, minthogy rávegyék az embereket az utazásra a világjárvány alatt is.
Azt hinnéd, az Uber és az Airbnb jól jár a koronavírussal, de nem
A Lyft, az Uber és az Airbnb-nek is jelentős veszteségekkel kell számolnia a koronavírus miatt.
Kapcsolódó cikk
„Mindketten nem csupán a tárgyak és interfészek elkészítésében hiszünk, hanem a szolgáltatások és élmények megtervezésében. Tapasztaltuk, hogyan tudjuk a dizájn révén kivívni az emberek bizalmát és összehozni őket. Az emberek a karantén magánya és a távolságtartás után ki vannak éhezve a kapcsolatokra. Ezért úgy döntöttünk, hogy egy többéves megállapodás keretében újragondoljuk az Airbnb jövőbeli szolgáltatásait és termékeit”
– írta blogjában a megállapodás létrejötte után Brian Chesky, az Airbnb vezérigazgatója.
A bejegyzés megtekintése az InstagramonDesignWanted (@designwanted) által megosztott bejegyzés,
Az 53 éves Ive London keleti részében született, a newcastle-i Politechnikumban tanult ipari formatervezést. Három évvel diplomájának megszerzése után, 1992-ben bekerült az Apple-höz, majd 1996 és 2019 a formatervezési csapatot vezette.
Az Airbnb várakozásai szerint 2020-as bevételeik a 2019-ben realizált szint felére esnek vissza. Májusban alkalmazottaik 25%-át el kellett bocsátaniuk.
A cég fennállásának legfájdalmasabb válságán megyünk keresztül. A globális idegenforgalom teljesen leállt, így a minket érintő krízis is egyre mélyült. Az Airbnb-s vállalkozások mindezt a saját bőrükön érzik, hiszen idén a tavalyi évi bevételeink kevesebb mint felére számíthatunk
– írta Chesky az alkalmazottaknak a válság során.
Kampó és dolgozói nyomás
A cég úgy tervezte, hogy idén kilép a tőzsdére, de kénytelenek voltak elhalasztani az első nyilvános részvénykibocsátást. A befektetők korábban abban bíztak, hogy a tőzsdei bevezetés akár 42 milliárd dollárra is felviheti a 12 éve alapított tech-cég piaci értékét, a Wall Street Journal viszont arról cikkezett, hogy közel 320 millió dollárt vesztettek 2020 első kilenc hónapjában.
Claude Monet egykori háza kibérelhető Airbnb-n
Az Airbnb leírása alapján a művész azért választotta ezt az épületet, mert a hozzátartozó kert ideális volt a zöldségek termelésére, amikből szeretett főzni.
Kapcsolódó cikk
Augusztusban az Airbnb benyújtotta az első részvénykibocsátáshoz szükséges dokumentumokat a tőzsdei értékpapírbizottsághoz, de nem részleteztek több alapvető paramétert, például az árfolyamot vagy az ütemtervet.
Az Airbnb alkalmazottjai már régóta presszionálták a vezetőséget, hogy mihamarabb sor kerüljön az első nyilvános részvénykibocsátásra. A régi dolgozóknak felajánlott részvényvásárlási opciók ugyanis a jövő hónapban kezdenek lejárni, így a dolgozói részvények értéke is csökken, amennyiben a cég nincs jelen a nyilvános tőzsdepiacon.
A sharing economy hazugsága I PartizánINFO
2020 őszén, Budapesten komoly viták zajlanak az Airbnb szabályozása körül. Ebben a videóban eggyel hátrébb lépve mutatjuk be a rövid távú lakáskiadásra szako...
Az Airbnb másik problémája , hogy a nagyvárosok a helyi lakosok védelmében elkezdték szigorítani a rövidtávú lakáskiadás szabályozását. Magyarországon idén nyáron fogadta el a kormány az Airbnb-törvényt, amely a részletszabályok kidolgozását az önkormányzatok hatáskörébe utalta.