Szilágyi Zsófia Egy nap című filmje kapta a B. Nagy Lászlóról elnevezett fődíjat a magyar filmkritikusoktól a pénteki budapesti díjátadón, ahol Ragályi Elemér Kossuth-díjas operatőrt életműdíjjal tüntették ki.
A Magyar Újságírók Országos Szövetsége (MÚOSZ) film- és tévékritikus szakosztálya és a Magyar Filmművészek Szövetsége filmkritikus szakosztálya tagjai a legjobb rendezés díját Kenyeres Bálint Tegnap című filmjének ítélték oda, míg a legjobb animációs filmért járó elismerést Traub Viktória Sellők és rinocéroszok című alkotása érdemelte ki – közölte a MÚOSZ az MTI-vel.
Verify to continue
Sorry, we couldn’t find that page
Kovács István Ostrom című filmje a legjobb kisjátékfilm díját kapta, míg az előző év legjobb dokumentumfilmje Zurbó Dorottya Könnyű leckék című alkotása lett.
A legjobb forgatókönyv díját Schwechtje Mihály érdemelte ki a Remélem legközelebb sikerül meghalnod című filmért.
De ez az alkotás megkapta a legjobb első filmnek járó elismerést is. Operatőri díjban Máthé Tibor részesült Szász János A hentes, a kurva és a félszemű című filmjének fényképezéséért.
Egy nap (12) – #2 előzetes
Az Egy nap november 8-tól látható országszerte a mozikban! Anna 40 körül van. Rohan. Van három gyereke, férje, munkája, anyagi szorongása. A pénzük fillére, a napjaik percekre vannak beosztva. Anna odaér, megígér, elintéz, elhoz, fejben tart, órát tart. Anna nem éri utol a férjét. Szeretne beszélni vele. Úgy érzi, muszáj lenne.
A legjobb női főszereplő díját Szamosi Zsófia kapta az Egy nap című filmben nyújtott alakításáért, a legjobb férfi főszereplő Hegedűs D. Géza lett A hentes, a kurva és a félszemű című filmben nyújtott játékáért.
Rossz versek előzetes (12)
“Olyan filmet akartam készíteni, amelyből rá lehet ismerni a valóságra, melyben Magyarországon élünk.” Reisz Gábor második filmje, a Rossz versek időutazásra visz a főszereplő lelkén keresztül Magyarország elmúlt három évtizedébe. A négy éve bemutatott VAN valami furcsa és megmagyarázhatatlan után Reisz Gábor ismét személyes hangvételű filmet készített.
Reisz Gábor Rossz versek című filmje három díjban is részesült: Monori Lili a legjobb női epizódalakítás díját érdemelte ki, a legjobb férfi epizódalakításért járó elismerést Kovács Zsolt kapta, a legjobb vágásért járó díjjal pedig Tálas Zsófiát tüntették ki.
Nemes Jeles László Napszállta című alkotásáért a legjobb látványterv díját kapta Rajk László.
Melis László érdemelte ki a legjobb filmzenének járó elismerést a Napszállta, A rossz árnyék, És a halottak újra énekelnek című filmekért.
Ruben Brandt, a gyűjtő (12) előzetes
Nézd meg a filmet a Cinegón! https://cinego.hu/filmek/ruben-brandt-a-gyujto A Ruben Brandt, a gyűjtő a magyar animáció régi adósságát törleszti, egy igazi alkotóműhely jött létre a nagy költségvetésű film körül. Milorad Krstić egyedi látványvilágú akció-thrillerében az egész világot bejárjuk egy olyan utazással, amely percenként okoz újabb és újabb meglepetéseket.
Az elmúlt év legjobb tévésorozata az Aranyélet című alkotás lett, míg különdíjban részesült Milorad Krstic Ruben Brandt, a gyűjtő című animációs filmje. A Magyar Filmkritikusok Díját immár 57. alkalommal adták át az előző év legjobbnak ítélt teljesítményeiért.