Született egy új teória, kutatás útján, hogy az Rh-negatív faktorral rendelkező emberek öröklődése anomáliába torkollik. Hogyan lehetséges ez? 

Az alap vércsoportok: A, B, AB és 0. Ezek mindegyike rendelkezhet Rh-faktorral. Ennek értelmében létezik Rh-negatív és Rh-pozitív is. Az RH-faktor megléte és elnevezése a Rhesus majmok kísérleteiből származik. A teória szerint a negatívak DNS-e nem földi eredetű szekvenciákat is tartalmaz, és a népesség mindössze 15%-a hordozza magában az Rh-negatív vércsoportot.

Az RH-faktor konkrétabban egy antigént jelent, ami 1) van a vérben 2) vagy nincs a vérben. A Rhesus majmok vérében fellelhetőek. A genetikai kutatások alapján mindent képesek vagyunk örököni az őseinktől, kivéve a mutációkat – írja a Collective Evolution. Elődeinktől mindenféle mixeket kaphatunk. De alapvetően visszakereshető az eredete a géneknek.

Ha a majmoknak és az embernek volt közös őse, az magyarázza az RH-faktor meglétét.

Hiszen minden főemlős rendelkezik vele. Kivéve azt a 15%-át az embereknek! Sőt, élnek vércsoportnélküli emberek is – írja az Index. Az orvosok a huszadik század közepén kezdték összekapcsolni a betegségeket és a vércsoportokat.

Azóta kiderült, hogy az A vércsoportba tartozóknál például magasabb bizonyos rákfajták kialakulása, vagy hajlamosabbak szívbetegségekre.

Más vércsoportoknál mások a kockázatok. Az okokra azonban még nem jöttek rá a kutatók, éppen csak pedzegetik az indokokat. Kevin Kain, a Torontói Egyetem kutatója azt vizsgálja például, hogy miért védettebbek a 0-s vércsoportúak a maláriával szemben.

16808466 De9302A92De59F1Ff5B89Be76C8F6A7C X
Típusok Tesztelésére Hivatott Paletta Londonban 1980-Ban / Fotó: Science Society Picture Library / Getty Images Hungary

De visszatérve az Rh-negatív vércsoporthoz! Mivel minden az őseinktől jön, akkor az Rh megléte is. Sehol máshol a természetben nem fedezhető fel az antigén, csak a főemlősöknél. Mi tehát a magyarázat arra, hogy némelyekből hiányzik? Talán az, hogy az ősünk nem itt fejlődött ki a Földön? – tehetnénk fel a kérdést.

Érdekes tény, hogy egy Rh-negatív anya, ha Rh-pozitív bébivel várandós, akkor a teste azt megtámadja, antitesteket kezd termelni. Ennek értelmében két lehetőség adott: elvetél vagy beteg gyermeke születik. Ezt hívják Rh-összeférhetetlenségnek. Így nem árt a pároknak teszteltetni magukat a faktorra, mert a második babánál komoly gondok jelentkezhetnek! De miért ítéli “idegennek” a szervezete azt a bébit?

Ez a furcsaság arra utal, hogy két egymással keresztezni képes, de genetikailag nem azonos faj utódja jön létre.

A tudósok anomáliaként tekintenek most az RH-negatív vércsoporttal rendelkező emberek létrejöttére. Ha ez mutáció eredménye, akkor hogyan öröklődhet? Miért nem veszik ki, ha ilyen veszélyes? Ha pedig a megoldás egy másik ős, akkor honnan eredünk?

Néhány jellemzője az Rh-negatív embereknek:

– A sehova nem tartozás érzése

– “Misszió” érzés az életükben

– Emberiség iránt érzett nagyfokú empátia, érzékenység

– Plusz borda vagy csigolya

– Magasabb IQ

– Fogékonyság és érdeklődés a tudomány és sci-fi irányába

– Fokozott pszichés ill. intuitív képességek

– Magasabb vérnyomás

– Gyakori a világos szemszín

– Érzékenyebb a napfényre, hőre

– Élénk álmok

– Erős megérző képesség

Top sztorik a rovatból

Ez is érdekelhet

Qatar-WC

Hogyan fogadjunk a 2022-es labdarúgó-világbajnokságra

Már majdnem itt az ideje a világ legrangosabb tornájának – a 2022-es labdarúgó-világbajnokságnak. Az idei év sok újítással jár. Az egyik az, hogy ez az első alkalom, hogy egy közel-keleti ország ad otthont a világbajnokságnak.

alvás pihentető alvás tippek alváshoz egészséges alvás egészséges életmód

Ezeket edd, és ezeket kerüld, ha nem tudsz aludni

Jó alvás nélkül nincsenek jó nappalaink, de még rosszabb, hogy nem lehetünk teljesen egészségesek sem. Sokan szenvednek kialvatlanságban anélkül, hogy foglalkoznának vele, pedig komoly következményei lehetnek, ha hosszútávon nem tudunk megfelelően pihenni.

betegség hírességek hírességek betegségei maria cross halle berry lil wayne tom hanks toni braxton catherine zeta-jones 4

Hírességek, akik krónikus betegséggel élnek

A betegség nem válogat. A következő sztárok mind megvívták a maguk harcát különböző egészségi problémákkal és saját példájukon keresztül bebizonyították, hogy krónikus betegségekkel is lehet együtt élni, mégpedig boldog életet.

liszt gluténmentes liszt liszt fajták liszt típusok zabliszt rizsliszt csicseriborsó liszt kókuszliszt

Ezek a gluténmentes lisztek, ha alternatívákat keresel

A legtöbben fehér lisztet vagy teljes kiőrlésű lisztet használnak a főzéshez, sütéshez. Ezek glutént tartalmaznak, amire néhányan allergiásak, de mindannyiunk emésztőrendszere nehezen birkózik meg vele, emellett pedig egyéb negatív mellékhatásai is vannak.