Jamel egy kis falu Németország észak-keleti részén. 11 házat számlál, és összesen körülbelül hatvanan élnek benne. Elsőre békésnek tűnik, de csöppet sem olyan, mint egy átlagos német falu. Egy házaspár kivételével szinte mindenki neonáci.
A Deutsche Welle riportja szerint neonáci szimpatizánsok teljesen átvették az uralmat Jamel fölött, kivéve Lohmeyeréket. A német házaspár minden évben kiáll szélsőjobboldali szomszédai ellen. Fegyverük pedig nem más, mint egy zenei fesztivál, a Forstrock, amit házuk kertjében szerveznek évről évre.
Ez nem egy szimpla nyári összejövetel, hanem valójában egyfajta állásfoglalás. A házaspár udvarában több száz ember gyűlik össze, hogy tiltakozzon a szélsőjobboldali eszmék ellen.
Amikor 12 évvel ezelőtt elkezdték a fesztivál szervezését, tiltakozásnak szánták a neonácik ellen, azaz, elmondásuk szerint, szinte az összes szomszédjuk ellen. A falubeliek éveken át terrorizálták őket. Egyszer aztán odáig fajultak a dolgok, hogy felgyújtották az istállójukat. A közvetlen támadás után Lohmeyerék különösen éberek lettek az elmúlt években, és komoly biztonsági intézkedéseket is kellett tenniük. A veszély állandóan körülöttük ólálkodott. Az istálló csak néhány méterre volt az otthonuktól.
A házaspár földjén megrendezett fesztivált a másik oldal persze nem nézi jó szemmel, és megy a szélsőjobboldali szerveződés Sven Krüger, ismert neonáci politikus irányításával. Bár állítása szerint csak áthívott néhány havert barbecue-zni.
Krüger bűnlajstromán illegális fegyvertartás és fegyverrel való visszaélés szerepel. A rendőrség a háza előtt állomásozik, hogy azonnal bevetésre tudjanak indulni, ha konfrontációra kerülne sor.
De hol járunk? Milyen is ez a Jamel valójában? A házakra az egykori német birodalmi zászlót is kitűzték, és árja családokat éltető propagandisztikus falfestmények borítják az épületeket.
Turistatábla jelzi, milyen messze van Adolf Hitler szülőhelye. Az egyik lakos terepjárójának rendszáma 88, ami szintén neonáci jelkép, a “Heil Hitlerre!” utal.
A fesztiválozó tömeg azonban igyekszik ennek ellenére zavartalanul bulizni. Birgit és Horst Lohmeyer töretlenül hisz abban, hogy minden évben meg kell erősíteni a “tolerancia és demokrácia” üzenetét.