Yoko Ono kezdeményezésére a békéért szóló csengetéssel nyílik meg csütörtökön a Manchesteri Nemzetközi Fesztivál – adta hírül a BBC News.
A fesztivál szervezői a “Béke csengői” elnevezést adták az eseménynek, amelyen csütörtök este több ezer ember szólaltatja meg a harangját.
[perfectpullquote align=”left” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Amikor kislány koromban ünnepeltünk, mindig csengettünk. A béke pedig szintén egy ünnep[/perfectpullquote]
– fogalmazott a 86 éves tokiói származású művész.
Yoko hajlott kora miatt már nem tud megjelenni személyesen a megnyitón, de videokapcsolaton keresztül a kivetítőkről instruálja majd a koncert résztvevőit.
A rendezvény helyszíne a manchesteri Cathedral Gardens lesz, amely a Manchester Aréna közelében fekszik, ahol 2017-ben egy öngyilkos merénylő bombát robbantott Ariana Grande koncertje után. A terrortámadásnak 22 halálos áldozata volt.
Kamu képek terjednek Ariana Grande énekesnőről a terrortámadás után
Hatványozódnak a hamis képek a közösségi oldalakon Ariana Grandéról, melyekről azt állítják, hogy a manchesteri terrortámadás után készültek. Az említett fotókon az énekesnő megviselten és koszosan látható. Please stop spreading rumors about this picture. This is from Scream Queens (2015) when Ariana Grande was on the show… Let’s still pray.
Ono kifejtette, hogy azért akart részese lenni az ünnepségnek, “mert Manchester erős és energikus”. Az esemény pedig szerinte “olyan hihetetlen vibrálást kelthet”, amely az egész világot megváltoztathatja.
A Béke csengői esemény társszervezője, Emily Lim hangsúlyozta: Ono fontosnak tartja, hogy az emberek ne maradjanak passzívak.
Rég elveszett videófelvétel került elő John Lennon és Yoko Ono nászútjáról
John Lennon és az avantgárd filmrendező-képzőművész, Yoko Ono 1969. március 20-án házasodott össze a Nagy-Britanniához tartozó Gibraltáron, két és fél évi ismeretség után. A híres pár 1969-ben nászútját pacifista ceremóniává változtatta a nemzetközi sajtó asszisztálása mellett. Az amszterdami Hilton szállodabeli lakosztályukból a világbékére szólítottak fel “fekvősztrájkjukkal” (bed-in), a Szeretkezz, ne háborúzz!
A fesztivál négyezer kézzel vésett csengőt készíttetett az eseményre, amelyet önkénteseknek adtak át, és arra kérték a többi résztvevőt, hogy ők is hozzanak magukkal csengőt, bármilyet, akár biciklicsengőt is, vagy legalább a telefonjuk csengőhangjával járuljanak majd hozzá a koncerthez.
A Béke csengői esemény a 18 napos művészeti fesztivál nyitánya, amelyet közeép-európai idő szerint este nyolc órától a BBC honlapján élőben közvetítenek.