A legjobbiskola.hu rangsorolta az összes hazai középiskolát, a lista ezer intézmény 1700 képzési formáját tartalmazza. A friss rangsor alapján a legjobb magyar középiskola a négyéves képzést adó veszprémi Lovassy László Gimnázium lett.
A második helyezett a 8 osztályos Deák Téri Evangélikus Gimnázium, a bronzérmet pedig ugyanezen intézmény 4 évfolyamos képzési formája szerezte meg. A hagyományos, 4 évfolyamos gimnáziumokat tekintve az első két helyezett természetesen az összetett listát is vezető Lovassy Gimnázium, illetve a Deák Téri Evangélikus Gimnázium lett. A harmadik helyen ugyanakkor az V. kerületi Eötvös József Gimnázium végzett.
A szakközépiskolák rangsorát a Győri Szolgáltatási Centrum Krúdy Gyula Gimnáziuma, Két Tanítási Nyelvű Középiskolája, Turisztikai és Vendéglátóipari Szakképző Iskolája vezeti. A második helyen a Szombathelyi Szolgáltatási Szolgáltatási Centrum Kereskedelmi és Vendéglátó Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma végzett, míg a harmadik ebben a kategóriában a Győri Műszaki Szolgáltatási Centrum Lukács Sándor Mechatronikai és Gépészeti Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma lett.
A rangsor készítésénél a legfontosabb szempont a stabilitás volt, azaz mindenképpen szerették volna kiküszöbölni a hullámzó teljesítményt.
Ezért a rangsor összeállításánál a más listáknál szokásos egy év helyett öt év érettségi és kompetenciafelmérési eredményeit átlagolták, így egy-egy jó vagy rossz év nem torzítja az eredményeket, hanem egységes kép kapható az egyes középiskolák teljesítményéről.
A rangsor jóval több egy egyszerű felsorolásnál, mivel minden iskolánál külön kiemelték a legsikeresebb érettségi tantárgyakat. A lista készítői ugyanis minden érettségi tantárgyból meghatározzák az országos átlagot és ehhez viszonyítják, hogy egy-egy iskolában mennyivel lett jobb vagy rosszabb az érettségi eredmény. Így az a diák, amelyik tudja, milyen tárgyból szeretne felvételizni, könnyen kiválaszthatja, melyik középiskolában van esélye a legjobb eredményt elérni.
A rangsor alkalmas arra is, hogy városok vagy képzési formák szerint is összehasonlíthassuk a középiskolákat. Így könnyebben eldönthető például, hogy az adott gimnáziumban hat- vagy nyolcosztályos képzési formát érdemes-e választani. Ezen kívül kiválasztható például melyik szakközépiskolában képzik a legjobb gépészeket az érettségi eredmények alapján.
A teljes lista itt található.