Négy számfeletti ívvel rendelkező szivárvány a NASA-nal a nap képe, amelyet John Entwistle készített New Jersey partjainál még szeptember 18-án.
Az viszonylag gyakori, hogy egy szivárvány számfeletti ívvel bírjon, de hogy négy is legyen neki, és ezt meg is örökítsék, szinte egyedülálló. A szivárvány úgy néz ki, mintha az íve hullámszerűen tovább terjedt volna – írja az Index.
Nem vicc: A NASA szerint földönkívüli életre utaló jelek vannak a Vénusz savas felhői mögött
A Naptól számított második bolygón, a Vénuszon olyan forróság van, mint egy ipari kemence sokszorosa. Szóval a legkevésbé gondolnánk arra, hogy bármiféle élet lehet a közelében. A kutatók most azt állítják: nem is lehetetlen, földönkívüli élet lehet a dolog hátterében.
A számfeletti ívek kevert jelenség miatt jönnek létre, egyszerre okozza fényelhajlás és fénytörés, ahogy az a Légköroptika oldalán is olvasható. A szivárvány ívét a fénytörés, a plusz íveket a fényelhajlás hozza létre. A számfeletti ívek a szivárvány fő ívének belső felén keletkeznek, mivel nem olyan fényesek, nem is mindig könnyű észrevenni azokat.
No Title
No Description
Egyik feltételük az közel azonos méretű esőcseppek, amelyek egy milliméternél valamivel kisebb átmérőjűek, de a napfény nemcsak tükröződik a cseppek belsejéből, hanem egy hullámjelenség is elindul. Ahhoz hasonló, mint amikor egy követ bedobnak egy tóba.
Adventi naptárhoz sosem késő – nézd meg a NASA karácsonyi fotóit
Ian Young, a The Atlantic újságírója az egyik legizgalmasabb adventi naptár összeállítója a világon. Az elmúlt tíz évben Young szerkesztette a Hubble Űrteleszkóp Adventi Naptárat, minden nap december 25-ig egy fotót publikálva az univerzumról a teleszkóp lencséjén keresztül. A Hubble, amelyet 1990-ben lőttek az űrbe, az egyik legrészletesebb, legfényesebb képeket készíti, amiket valaha láttunk a végtelenről, ami körülvesz minket.
„Általánosságban a számfeletti ívek elég közönségesek. Elég sok kép készült kettő vagy három ívről. De hogy öt ív jelenjen meg, az kivételes” – nyilatkozta a Livescience-nek Gunther Können holland éghajlatkutató.