Aki nem látta a filmet, nem biztos, hogy érteni a fogja a fesztivál lényegét. A világvége érzést adó Wasteland Weekend ugyanis a kultikusnak számító Mad Max-filmre épül. Ehhez Nevada sivatagos tája pedig tökéletes hátteret nyújt.
Joe Pettet-Smith fotósnak hála, mi is „részesei” lehetünk ennek a világnak, igaz, csak képeken keresztül. A történet 2011-ben kezdődött, amikor néhány ezer Mad Max-rajongó összeállt, imitálva a világvége életérzést, hogy néhány napot koszosan, de boldogan a Mojave-sivatagban töltsenek. A Wasteland Weekend, amely ma is 4000 emberrel feledteti el a modern világ nyűgjét, szórakoztatóbb, mint hinnénk.
Sokan úgy gondolják, az egész fesztivál kimerítő, hiszen mégiscsak homokban, koszban kell élni 5 napig.
Ráadásul kötelező a jelmez, aki mégse visz, a kapuknál beszórják egy kis homokkal, mondván a kosz az mégse maradhat el.
Jared Butler, az esemény szervezője azonban mindenkit megnyugtat: ez nem a túlélésről szól, hanem egy elképzelt apokalipszisben való bulizásról.
Az Instagram fogyasztóőrült társadalma tönkreteszi a Burning Man-fesztivált
Az évente Nevada államban megrendezett Burning Man 1986 óta várja az extrémitás kedvelőit. Az esemény kezdetektől fogva a fogyasztóellenes magatartást támogatja. Akik részt vesznek rajta, rendszerint cserekereskedelemmel oldják meg mindennapjaikat a fesztivál alatt. Sajnos az Instagram világában, ahol minden a pénzről és a fogyasztásról szól, nem könnyű megtartani ezt a szokást.
Az egyik résztvevő elárulta, a fesztiválon végre nincs rohanás, nincsenek számlák, csak az ember és a természet. A Wasteland Weekend arra is esélyt ad, hogy megtapasztaljuk, milyen lenne egy világvége élethelyzet, és hogyan viszonyulnánk a zordabb körülményekhez. Persze nem szabad elfelejteni: ez még mindig csak egy fesztivál.